Haber
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 14:39
 
Tunceli'de çevre kirliliğine dikkat çekmek istediler! Atıklarla dolaştılar!
TUNCELİ'de üç tiyatro oyuncusu, çevre kirliliğine dikkat çekmek için bir gün boyunca üzerlerindeki atıklarla dolaştı.
GÜNCEL Haberi
Tunceli'de çevre kirliliğine dikkat çekmek istediler! Atıklarla dolaştılar!

Tunceli'deki Munzur Vadisi Milli Parkı ile Pülümür Vadisi'ndeki çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla 'Areye Kay Tiyatro' grubunun 3 oyuncusu, topladıkları atıkları elbiselerine bağladı. Tiyatrocular, bir gün boyunca üzerlerindeki atıklarla kent merkezindeki cadde ve sokaklarda yürüyüş yaparak, çevre kirliliğine dikkat çekti.

 

Eylemlerinin ardından Seyit Rıza Meydanı'nda basın açıklaması yapan 'Areye Kay Tiyatro' grubu oyuncularından Yılmaz Can Şare, amaçlarının çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

 

Tunceli'de çevre kirliliğine dikkat çekmek istediler! Atıklarla dolaştılar! - Sayfa 4


"İnsana yakışır bir tavır, bir davranış değil"


Şare, "Gerek Pülümür, gerekse de Munzur Vadisi Milli Pakı acımasızca kirletilmesi insana yakışır bir tavır, bir davranış değil. Vicdanı olan bir insanın bırakın Munzur, Pülümür Vadisi’ni bu güzelim ülkenin ya da dünyanın herhangi bir yerinde doğayı kirletmesinin mantığı yoktur. " ifadesini kullandı.

 

Tunceli'de çevre kirliliğine dikkat çekmek istediler! Atıklarla dolaştılar! - Sayfa 7

 

"Kirliliği gördüğümüz zaman içimiz sızlıyor"

 

Şare sözlerini şöyle tamamladı: "İnsanlar piknik yerlerine gidip, yiyip içtikten sonra ellerindeki şişeleri, çöpleri doğaya bırakıyorsa, burada bir vicdan eksikliği var demektir. Biz sadece burada değil batıda, Trakya’da, Ege’de nerede olursa olsun, kirliliği gördüğümüz zaman içimiz sızlıyor. Bu sorun genel olarak bizi ilgilendiren, içimizi sızlatan rahatsız eden bir durumdur." 

 

DHA

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı