Haber
21 Ekim 2019 - Pazartesi 12:32
 
Tuğçe Kazaz 'Kürtler devlet kuramaz' diyerek 'pimini çekersiniz' uyarısı yaptı!
Beyaz TV'de yayınlanan Uyan Türkiyem programına katılan Tuğçe Kazaz, canlı yayında kürtler ile ilgili yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.
MAGAZİN Haberi
Tuğçe Kazaz 'Kürtler devlet kuramaz' diyerek 'pimini çekersiniz' uyarısı yaptı!

Attığı siyasi tweetler ile sosyal sosyal medyayı her defasında ikiye bölmeyi başaran Tuğçe Kazaz, katıldığı programda kürtlerin kendi başına bir devlet kuramayacağını iddia etti.

 


Devamında ise kürtlerin aşiret yapısından geldiğini belirten Kazaz, onları bir devlet çatısı altında buluşturmanın mümkün olamayacağını ifade etti. Kazaz bu öngörülerinin nedenini ise şu şekilde açıkladı:


"Neden? O toprakların coğrafi olarak onlara getirmiş oldukları, hem de doğmuş olduğunuz toplumun size öğrettiği doğrular sonucu"


Köpek eti örneği


Bu söylemlerini bir örnekle pekiştirmek isteyen Kazaz, katıldığı programın sunucusu Tahir Bey’e “Köpek eti yer misiniz? sorusunu sordu. Kazaz, şu şekilde devam etti:

 

Tayvan'da Çin'de yenir: "Siz yemesiniz. Ben de yemem. Peki gidip Tayvan’daki Çin’dekine sorsak köpek eti yenir mi diye. Onlar yer. Bu demek ki ne? Bu, sizin doğmuş olduğunuz topraklarda size yüklenmiş olan doğrulardır. Bu sizin doğrunuz değildir aslında."


Çocukları birbirlerine rakip olarak yetiştiriyorlar: Ekran başındaki kürt kardeşlerimi incitmiş olmak istemiyorum ben. Sosyolojilerine, yetişme psikolojilerine bakın. Rekabetten besleniyorlar. Yani kardeşinin çocuklarını birbirine rakip olarak yetiştiriyorlar.


Onların pimini çekersiniz: "Tamamen kürt realitesinden bahsediyorum. Güçlü güçsüzü eziyor. O güçsüz de oradan çıkmak için, güçlünün olduğu yere gelmek için motivasyon kaynağını oradan belirliyor. Dolayısıyla bu şekilde rekabet içerisinde bulunan bir yapıyı, devlet çatısı altında toplamaya çalışırsanız, onların pimini çekersiniz. Orayı imha edersiniz. Hem de orayı bir açlığa, sefalete ve bir yanlışa götürürsünüz."

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı