Haber
25 Haziran 2019 - Salı 15:36
 
Tiyatro sanatçısı Mevlüt Demiryay'dan kötü haber geldi!
Olacak O Kadar ile tanınan ve sevilen tiyatro sanatçısı ve oyuncu Mevlüt Demiryay'dan kötü haber geldi. Değerli sanatçı Demiyay, çarşamba günü öğle namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanacak.
GÜNCEL Haberi
Tiyatro sanatçısı Mevlüt Demiryay'dan kötü haber geldi!

Sanatçı, çarşamba günü kılınacak öğle namazını müteakip Niğde Ulukışla Mezarlığı’na defnedilecek.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından yapılan açıklamada "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Değerli Sanatçısı, tiyatro ve sinema oyuncusu Mevlüt Demiryay’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Tiyatrosu’na başsağlığı dileriz. Sanatçı, 26 Haziran 2019 Çarşamba günü kılınacak öğle namazını müteakip Niğde Ulukışla Mezarlığı’na defnedilecektir." ifadelerine yer verildi.

 

mevlut.png

 

MEVLÜT DEMİRYAY KİMDİR? 

 

1 Ocak 1965 Niğde'de doğan Mevlüt Demiryay Fosforlu Cevriye, Seni Seviyorum Rosa, Dönersen Islık Çal, Şahmaran, Mavi Sürgün,Baba, Çatı, Sinekli Bakkal filmlerinde rol aldı. Olacak O Kadar dizisindeki oyunculuğuyla tüm Türkiye tarafından tanındı.

 

İBB Şehir Tiyatroları’nda Kral Ölüşüyor, Çengi, IV. Murat, Yaz Gecesi Rüyası, İlk Göz Ağrısı, Ölü Ordunun Generali, Kösem Sultan, Arka Bahçe, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz oyunlarında rol aldı.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı