Haber
23 Temmuz 2019 - Salı 14:05
 
Telefon dolandırıcısı Kocaeli’de yakalandı
Telefonla aradığı kişilerden huzurevi yaptırılacağı bahanesiyle Edirne Valisi adına para isteyerek dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen şüpheli Kocaeli’de yakalandı
ASAYİŞ Haberi
Telefon dolandırıcısı Kocaeli’de yakalandı

VALİ ADINA PARA İSTEDİ

 

Edirne'de, telefonla aradığı kişilere kendini Edirne Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak tanıtıp, huzurevi yaptırılacağı bahanesiyle para isteyerek dolandırıcılık yaptığı iddia edilen zanlı tutuklandı. Alınan bilgiye göre, kentteki bazı esnaflar polise başvurarak, kendilerini telefonla arayan ve Edirne Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak tanıtan kişinin, Havsa ilçesinde huzurevi yaptırılacağını söyleyerek, Edirne Valisi adına para istediğini aktardı.

 

BİR ESNAF 10 BİN TL YATIRDI

 

Söz konusu kişinin belirttiği hesaba 10 bin lira yatıran bir esnaf da dolandırıldığını anlayarak, şikayetçi oldu. Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, bunun üzerine Kocaeli ve Yalova'da çalışma yaptı. Ekiplerin istihbarat ve araştırması sonucu şüpheli O.D. (29) Kocaeli'de yakalandı. Çeşitli illerde 17 suçtan arama kaydı bulunan zanlının üzerinde yapılan aramada 14 bin lira, 10 sim kart, 5 telefon, 3 sahte kimlik ve çeşitli illerde dolandırmak için aradığı esnafların telefon numaraları ve isimlerinin yazılı olduğu not kağıtları ele geçirildi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı