Haber
19 Kasım 2019 - Salı 10:48
 
Tahir Büyükakın: 'Ben tek onlar hepsi, Hodri meydan'
Muhalefetin yaptığı açıklamalara yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, belediyenin mali yapısı ile ilgili herkesle tartışmaya hazır olduğunu belirterek, “Ben tek onlar hepsi. Hodri meydan” dedi.
YEREL POLİTİKA Haberi
Tahir Büyükakın: 'Ben tek onlar hepsi, Hodri meydan'

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, kentte yapılan çalışmalarla ilgili basın toplantısı yaptı. CHP Milletvekili Tahsin Tarhan’ın metronun devredilmediği ile ilgili açıklamasına yanıt veren Büyükakın, Metro projesine gidip oradaki çukurdan nasıl çıkacaksınız diyenlerin anlayış biçiminin kabul edilebilir olmadığını belirtti. Şehrin kaybı üzerinden politika üretmenin doğru olmadığını söyleyen Büyükakın, “Biz 8 Ağustos’ta metro çukurunda devredeceğimizi açıkladık. 700-800 milyon TL yıllık yatırım yapabileceğimizi söyledim. Belediyenin maddi yapılanmasına hiç kimsenin olmadığı kadar hakimim.

 

MAHCUP OLACAKLAR

 

Bugün borç-morç meselesini anlatayım ve herkesin çenesi kapansın. Geriye dönüp konuşmayalım dedim. Her seferinde cevap vermeyeceğimizi nasıl yorumladılarsa bilmiyorum. Hodri meydan hepsi gelsin, oturalım buranın mali yapısını konuşalım. Ben borç konuşmuyorum. Her seferinde mahcup olacaklar. Bugün olduğu gibi. 18 Eylül’de devir protokolü yayınlandı. Metro devrinin yayınlanması resmi bir meseledir. Burada yayınlandıktan sonra devir yapılacak diye sorulur mu?

 

BU MU MUHALEFET

 

Mecliste metronun devri kararını aldıktan sonra 10 Ekim’de devir yazıları yazıldı. 3 günde protokolü imzalamak çok özel bir yetkinliktir. Genel sekreterimizi kutluyorum. 18 Ekim’de Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü arasında protokol yapıldı. 4 Kasım’da nihai protokol imzalandı. Teknik ve tüm mali işlemler tamamlandı. Zannediyorum devredemeyelim istediler. Hadi bizim iktidardan gitmemizi istiyorsunuz ama Gebzeliler ne yapacak. İnsan ait olduğu şehre dair böyle hisler besleyebilir mi? Bu mu yapıcı muhalefet. Samimi değiller. Duyguları sahte'' dedi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı