Haber
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 09:23
 
Skandallar kraliçesi dediği Gülben Ergen'den darbeyi yedi! Erol Köse'ye kötü haber
Gülben Erken, kendisine bir dönem 'Gulbengate' ve 'Skandallar Kraliçesi' gibi lakaplar takan Erol Köse'ye açtığı tazminat davasını kazandı.
MAGAZİN Haberi
Skandallar kraliçesi dediği Gülben Ergen'den darbeyi yedi! Erol Köse'ye kötü haber

Türk yapımcı ve eski şarkıcı Erol Köse, uzun süren sessizliğinin ardından yediği darbe ile gündeme geldi. Her konuda yorum yapmasıyla bilinen ve geçmiş dönemlerde eleştirdiği kimse kalmayan Köse, Gülben Ergen'e ettiği hakaretler sonucu para ödeyecek.


İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne geçen yıl dava açan Gülben Ergen, Erol Köse’nin farklı tarihlerde hem sosyal medya hesabından hem de bir televizyon programına katılarak aleyhine açıklamalar yaptığı iddiasıyla 250 bin TL tazminat davası açmıştı.


Gulbengate: Gülben Ergen bir TV kanalında yayınlanan magazin programına katılan Erol Köse’nin, 'Skandallar kraliçesi', 'Gulbengate' gibi ifadelerle kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu iddia etmişti.


Kişilik değerlerini ihlal etti: Erol Köse’nin gerçek dışı ifadeleri nedeniyle hayat, vücut bütünlüğü, sağlık, özgürlük, isim, resim, şeref, haysiyet, ticari itibar gibi kişilik değerlerini ihlal edildiğini belirten Gülben Ergen, ailesinin ve kendisinin ruhsal bütünlüklerinin bozulduğunu anlattı. 


10 bin TL ödenmesine karar verildi: İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına taraf avukatları katıldı. Mahkeme davanın bittiğini belirterek Köse’nin 10 bin TL tazminatı yasal faiziyle birlikte Gülben Ergen’e ödemesine karar verdi.


Eski eşi de dava açmıştı: Erol Köse'nin Türkçe öğretmeni eşi Fulden Köse zina, sadakatsizlik ve haysiyetsiz hayat sürme, fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddet, pek kötü ve onur kırıcı davranış içeren şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açmıştı. Ayrıca Fulden Köse, Erol Köse'den 50 bin TL nafaka ile 10 milyon TL tazminat istedi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı