Haber
30 Kasım 2019 - Cumartesi 14:03
 
'Şizofren' diye ilaç içiyordu! Gerçek 15 yıl sonra ortaya çıktı
Şizofreni teşhisi konularak 15 yıldır ilaçlı tedavi gören Murat Çiçen'in rahatsızlığının, beynindeki tümörden kaynaklandığı ortaya çıktı.
GÜNCEL Haberi
'Şizofren' diye ilaç içiyordu! Gerçek 15 yıl sonra ortaya çıktı

Kayseri'de "şizofreni, davranış bozukluğu" gibi teşhisler konularak 15 yıldır psikiyatrik ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılan Murat Çiçen'in rahatsızlığının, beyninde bulunan portakal büyüklüğündeki tümörden kaynaklandığı belirlendi. Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, ""Hastanın beyninde portakal büyüklüğünde, iyi huylu ama çok büyümüş bir tümör vardı. Yaklaşık 10 saatlik cerrahi işlemle bu tümörü çıkarttık. Şu an hastanın durumu gayet iyi" diye konuştu.

 

Çevresindekilere ani tepkiler veren ve bu nedenle başvurduğu doktorlar tarafından "davranış bozukluğu, şizofreni" gibi teşhisler konularak psikiyatrik ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılan Murat Çiçen (55), yaklaşık iki hafta önce evinde bayılınca özel hastanenin acil servisine kaldırıldı.


Acil serviste yapılan tetkiklerde beyninde tümör olduğu belirlenen Çiçen, aynı hastanede görevli Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Göçmez'e başvurdu.

 

Beynindeki tümör Göçmez ve ekibince gerçekleştirilen ameliyatla alınan Çiçen, kısa sürede sağlığına kavuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı