Haber
22 Ekim 2019 - Salı 11:28
 
Şen’den Ali Güney’e: 'İzmit, Hürriyet’indir'
İzmit Belediyesi Muhtarlardan Sorumlu Başkan Koordinatörü Süleyman Şen, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’in “İzmit sahipsiz değildir” sözüne karşılık “31 Mart seçimlerinde İzmit sahibini bulmuştur. İzmit, Hürriyet ve siz seçilmiş muhtarındır” dedi.
YEREL POLİTİKA Haberi
Şen’den Ali Güney’e: 'İzmit, Hürriyet’indir'

İzmit Muhtarlar Derneği eski Başkanı Tuncay Aşkın, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi olmasının ardından görevini bırakmıştı. Akabinde İzmit Muhtarlar Derneği Başkanlığı'na derneğin 2. Başkanı ve 20 yıldır Veliahmet Mahalle Muhtarlığı görevini yürüten Kadir Kızıl getirilmişti. Kızıl, hem muhtarlar gününü kutlamak hem de İzmit’te hizmet veren mahalle muhtarlarıyla kaynaşmak amacıyla kahvaltılı program düzenledi. Alikahya’da bulunan Erpetek Pastanesi’nde gerçekleşen programa İzmit Belediyesi Muhtarlardan Sorumlu Başkan Koordinatörü Süleyman Şen, Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan ve mahalle muhtarları katılım sağladı.

 

katilim-(5)-003.jpg

 

TÖRENDE ÇOK EZİK KALDIK

 

“Muhtarlar günümüz çok özel” diyen Başkan Kızıl, “Hepinizden muhtarlar gününüze sahip çıkmasını istiyorum. Cumartesi günü gerçekleşen törende çok ezik durumda kaldık. Bir daha ki sene bu eziklik olmayacak. Törenlere katılım sağlayın. Biz İzmit muhtarıyız arkadaşlar. İzmit Muhtarlar Derneği başkanı olarak bu çatıyı yükseltelim diye size davette bulunuyorum. Davete icabet ettiğiniz için size teşekkür ediyorum. Her zaman birlikte olalım birlikte yürüyelim” ifadelerini kullandı.

 

katilim-(2)-055.jpg

 

İLÇE BAZINDA KUTLAMA YAPACAĞIZ

 

Kızıl sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Hiç bir siyasi partinin askeri ve neferi değiliz. Muhtarlar hiçbir partinin altında seçime girmedi. Girmeyecekte. Özgürce düşünmeli ve özgürce yürümeliyiz. Yapacağımız her proje özgür olmalı. Bizimle çalışmak isteyen arkadaşlarımızı davet ediyorum. Birlikte ses getirelim. İzmit İlçe Kaymakamı ile görüşme yaptım. Kaymakam beyin de talimatıyla önümüzdeki sene muhtarlar gününü ilçe bazında kutlama yapacağız.”

 

HER ŞEY OLDUM MUHTAR OLAMADIM

 

Ardından söz alan İzmit Belediyesi Muhtarlardan Sorumlu Başkan Koordinatörü Süleyman Şen, birlikten kuvvet doğduğunu ifade ederek, tüm muhtarlara birleşmeleri gerektiğini söyledi. Şen, “Birleşmede fayda var. İzmit Kaymakamlığı, Ziraat Odası, İzmit Belediyesi biz biriz. Bu çok güzel bir şey. Bizim daha önce çok canımız yandı. Sizin canınız yanmasın. Gece 3’te de sizi arayan olur sabah 5’te de arayan olur. Muhtarlık çok güzel bir makam. Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in bir sözü vardı ‘her şey oldum ama muhtar olamadım’ demişti” ifadelerini kullandı. AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’in “İzmit sahipsiz değildir” sözüne yanıt veren Şen, “Bir siyasi partinin ilçe başkanı bir laf etti. 31 Mart seçimlerinde İzmit sahibini bulmuştur. İzmit, Fatma Kaplan Hürriyet ve siz seçilmiş muhtarındır. Hala kabul etmiyorsa biz kendisine kabullendiririz” dedi.

 

toplu-096.jpg

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı