Haber
17 Ekim 2019 - Perşembe 14:08
 
Selanik'teki Atatürk Evi'ne saldırı girişimi! Dışişleri'nden açıklama
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu ev olan Selanik Atatürk Evi'ne yönelik eylem teşebbüsünde bulunuldu. Selanik'teki Atatürk Evi'ne yönelik bir eylem girişimi engellendi.
GÜNCEL Haberi
Selanik'teki Atatürk Evi'ne saldırı girişimi! Dışişleri'nden açıklama

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu ev olan Selanik Atatürk Evi'ne yönelik eylem teşebbüsünde bulunuldu. 

 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, PKK bünyesinde terörist faaliyet yürüttükleri de bilinen Yunan anarşist gruplar tarafından bugün saat 11.00'de Selanik Başkonsolosluğu yerleşkesindeki Atatürk Evi'ne saldırı girişiminde bulunulduğunu söyledi.

 

Aksoy, eylemcilerin başkonsolosluk görevlilerince kontrol altına alındığını ardından da Yunan polisince gözaltına alındıklarını belirtti.

 

Hami Aksoy ''Yunan makamlarından beklentilerimiz, bu ve benzer girişimleri kaynağında engellemeleri, misyonlarımızın ve personelinin korunmasına yönelik titiz tedbirler almaları, her hal ve karda, failleri yargı önüne çıkararak hak ettikleri şekilde cezalandırmalarının sağlanmasıdır'' dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı