Haber
09 Eylül 2017 - Cumartesi 07:51
 
Sarıbay: Yapılamaz denileni yaptık
İl Başkanı Sarıbay, “Kuvva-i Milliye ruhuyla, ulusal kurtuluş savaşı verirken savaş meydanlarında kurulmuş ve ümmeti millet, kulu yurttaş yapmış büyük devrimleri gerçekleştirmiş dünyadaki tek partidir” dedi
GÜNCEL Haberi
Sarıbay: Yapılamaz denileni yaptık

CHP İl Başkanlığı, CHP’nin 94’ncü yıldönümü nedeniyle dün il binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, il yönetimi ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

TÜRKİYE’Yİ AYDINLIK YARINLARA TAŞIYACAĞIZ

Açıklamada konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, ““Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen devrimci, bağımsız bir ruhun, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetinden sonra ikinci büyük eseri olan CHP kuruluşunun 94. Yıldönümünü büyük bir onurla yaşıyoruz. Kuvva-i Milliye ruhuyla, ulusal kurtuluş savaşı verirken savaş meydanlarında kurulmuş ve ümmeti millet, kulu yurttaş yapmış büyük devrimleri gerçekleştirmiş dünyadaki tek partidir. Kurulduğu günden bu güne kadar Cumhuriyetin, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerin yılmaz bekçisi olan CHP şartlar ne olursa olsun bundan sonrada Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık yarınlara taşıyacaktır” dedi.

SAVAŞIMIZ DEVAM EDECEK

Türkiye Cumhuriyeti hiç olmadığı kadar son derece sancılı bir süreçten geçmektedir diyen Sarıbay, “15 Temmuz’da FETO terör örgütünün darbe girişimi ile yüz yüze gelinmiş, demokratik parlamenter sistemimize, milli bütünlüğümüze ve ulusumuza karşı alçakça bir kalkışma yaşanmıştır. Yıllarca Türkiye Cumhuriyetini ve kazanımlarını yok etmek için birlikte çalışılmış, hukukun temel değerleri birlikte çiğnenmiş olmasına rağmen mevcut iktidar bu devrimlerine, bu ülkenin kurucu felsefesine karşı savaşımız devam ettirilmektedir. Kandırıldık kalkışmanın mağduru olarak kendisini ilan etmiştir” diye konuştu.

YAPILAMAZ DENDİ YAPTIK

Bizim ışığımız “Yurtta Barış, Dünyada Barış” ilkesidir diyen Sarıbay, “CHP bu anlayışla 432 kilometre yürüyerek ve sonucunda milyonu aşan toplumu bir araya getirerek en barışçıl eylemini “Adalet yürüyüşünü” gerçekleştirdi.  “Yapılamaz, olmaz” denilen birçok şeyin yapılabilirliğini gösterdi. CHP bu ülkenin kurulduğu günden bu güne dek birleştirici güç olmaya devam etti. Ülkemizin boğulduğu bu karanlığı aydınlatmak için sosyal demokrat anlayışı paylaşan, Atatürk devrimlerine gönülden bağlı herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi’ne laf atmaya değil, CHP’nin söylediklerine kulak vermeye ihtiyaç vardır. Ülkenin esenliği için bu gerekliliktir” açıklamalarında bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı