Haber
14 Şubat 2018 - Çarşamba 09:33
 
Şanlı: Afrin emperyalistlere mezar olacak
Sabri Yalım Parkı’nda gerçekleştirilen Afrin’e destek programında konuşan Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, “Ölmek var, dönmek yok. Bedeli ne olursa olsun, Afrin emperyalistlere mezar olacak. Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olacaktır” dedi
TEKNOLOJİ Haberi
Şanlı: Afrin emperyalistlere mezar olacak

Türkiye Kamu Sen tarafından Afrin’e destek ve şehitlerimizi anma programı Sabri Yalım Parkı’nda  gerçekleştirildi. Programa Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı’nın yanı sıra, Türk Metal Sen Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Milli Kuruluşlar Birliği Dönem Sözcüsü Eren Elmalı, Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin, Türk Diyanet Vakıf Sen Kocaeli Şube Başkanı Numan Uysal ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.  Sabri Yalım Parkı’nda toplanan kalabalık basın açıklaması öncesi şehitler için dua etti.

“EMPERYALİST GÜÇLERLE SAVAŞIYORUZ”

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı programda gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “Bundan yüzyıl önce olduğu gibi bugünde milletimiz bir varoluş mücadelesiyle karşı karşıyadır. Yakın coğrafyamızda olup bitenlere bu gözle baktığımızda asıl hedefin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti olduğunu görmek çok da zor değildir. Kahraman Mehmetçiğimizin Afrin’de yürüttüğü bu harekat, Türk Milletini boğma amacındaki alçaklara karşı yapılan bir huruç harekatıdır. Nasıl ki Kurtuluş Savaşı’nda Yunan kisvesi altında 7 düvelle savaştıysak bugün de YPG/PKK kılığına girmiş, yanı başımıza çöreklenmiş ve boğazımıza sarılmak için fırsat kollayan kahpe emperyalist güçlerle savaşmaktayız” dedi.

“BİZİM SINIRLARIMIZ KANLA ÇİZİLİR”

“Müslüman Mahallesi’nde salyangoz satmaya, ensemizde boza pişirmeye, bize bedel ödetmeye çalışanlara hadlerini bildireceğiz” diyen Şanlı sözlerinin devamında, “Hepimiz birer Mehmetçiğiz, birer askeriz. Bütün hainlere, yedi düvele yeteriz. Birkaç çapulcuyu maşa olarak kullanıp, Türk’e diz çöktüreceklerini sananlar bilsin ki, her bir askerimizin sinesinde milyonlarca yürek atıyor. Türk askerinin ayak sesleri, dünyanın dört bucağında düşmanın uykusunu kaçırıyor. Gelsinler, tanklarıyla, toplarıyla, bütün teknolojileriyle, hile ve desiseleriyle gelsinler. Er meydanı kurulmuştur. Bütün maskelerini çıkarıp gerçek yüzleriyle gelsinler. Bizim mahallemizde Türk’e rağmen oyun kurmaya kalkanlar bilsinler ki bizim vatanımızın sınırları masa başında cetvellerle değil, cephede kanla çizilir” ifadelerini kullandı.

“TÜRK’E KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLACAK”

Şanlı sözlerini, “Biz Türkiye Kamu Sen olarak 400 bin üyemizle burada ve her daim varlığını htiğimiz milli kuruluşlarımızın, yüzbinlerce üyesiyle, duasıyla ve bütün benliğimizle askerlerimizin yanındayız. Binlerce yıldır varlık mücadelesi içinde, vurula vurula, kırıla kırıla, eksile eksile, bugünlere gelmiş, tarifsiz acılar çekerek, hesapsız bedeller ödeyerek bu toprakları yurt tutmuş bir milletin evlatlarıyız. Bu yolda yurdu yaşatmak için can veren gelmiş geçmiş bütün kahramanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bilinsin ki: Bundan sonra kimseye verilecek bir karış toprağımız yok. Ölmek var, dönmek yok. Bedeli ne olursa olsun, Afrin emperyalistlere mezar olacak. Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olacaktır” şeklinde sonlandırdı. N Oğuzhan AKTAŞ

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı