Haber
13 Şubat 2018 - Salı 15:04
 
ŞAMPİYON Cahit Elginkan
A Gençler Basketbol İl Birinciliği, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen final organizasyonu ile son bulurken Kocaeli Anadolu Lisesi’ni 61-53 mağlup eden Cahit Elginkan Anadolu Lisesi şampiyon oldu
SPOR Haberi
ŞAMPİYON Cahit Elginkan

KOTO ÜÇÜNCÜ OLDU 
Final organizasyonu, Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi ile KOTO Arslanbey Organize Meslek Teknik Anadolu Lisesi arasında oynanan üçüncülük maçıyla başladı. Türkiye Şampiyonası’na bilet anlamını taşıyan mücadelenin ilk periyotunu Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi 23-18 önde bitirdi. İkinci periyotu da 40-37 önde bitiren Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi, mücadelenin ilk devresini önde kapattı. Üçüncü periyotta oyuna dengeyi getirerek pota altı ve hızlı hücumlarda etkili olan KOTO Arslanbey Organize MTAL, son periyoda 52-50 önde girdi. Maçın son periyotunu da 84-63 kazanan KOTO Arslanbey Organize MTAL üçüncü oldu.


FİNAL MAÇI NEFES KESTİ
Şampiyonu belirleyecek olan müsabakada ise Cahit Elginkan Anadolu Lisesi ile Kocaeli Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. Rakibine oranla pota altında daha iyi olan Cahit Elginkan Anadolu Lisesi, ilk bölümü 21-15 önde kapattı. İkinci periyotta biraz olsun toparlanan Kocaeli Anadolu Lisesi savunmada etkili olsa da bu bölümü de Cahit Elginkan Anadolu Lisesi 34-25 kazandı. Üçüncü periyotta her iki takımda sayı üretmekte zorlandı. Üçüncü periyotu 43-35 kazanan Cahit Elginkan Anadolu Lisesi oldu. Son bölümü de kontrolü altında tutan Cahit Elginkan Anadolu Lisesi maçı 61-53 kazanarak şampiyon oldu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞAMPİYON, Cahit, Elginkan, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı