Haber
14 Mart 2019 - Perşembe 13:45
 
Sağlık-Sen İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi
Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi’nin İl Divan Toplantısını Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan ve Yusuf Dural’ın katılımlarıyla gerçekleştirdi.
KOCAELİ Haberi
Sağlık-Sen İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi

İl Yönetimi, İlçe Temsilcileri ve İşyeri Temsilcilerinin de katıldığı programda konuşan Şube Başkanı Erdal Yıldırım; sağlık çalışanlarının ‘Sağlıkta Dönüyüm’ döneminde karşılaştığı sorunları daha fazla yaşamak istemediklerini dile getirdi,

 

“Yıpranma payı, 3600 ek gösterge ve Çöken Döner Sermaye Sistemi artık sağlık çalışanlarımızın kanayan yarası olmuştur. Her platformda dile getirdiğimiz gibi; sağlık bir ekip işidir. O nedenle sağlık alanında yapılan tüm iyileştirmeler bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde düzenlenmeli ve iş barışını zedeleyecek kararlara imza atılmasının önüne geçilmelidir” dedi.

 

Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan da çalışanların sorunlarıyla ilgili düşüncelerini aktardı, istihdam yetersizliği nedeniyle 4 ebe ve hemşirenin yapması gereken işi bir ebe ve hemşirenin yaptığını ifade etti. Sağlık çalışanlarının ailelerini göremez olduğunu da dile getiren Baykan, sağlık çalışanlarının aile yapılarının bozulduğunu ve istihdam yetersizliği giderilmezse bu sorunun sağlık çalışanlarının hayatını alt üst etmeye devam edeceğini söyledi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı