Haber
13 Eylül 2018 - Perşembe 12:50
 
Safir Koleji Kocaeli Kampüsu açıldı
Ülkemizin önemli eğitim kurumlarından olan Safir Koleji, 6’ncı kampüsünü kent protokolünün katılımıyla Körfez'de açtı
KOCAELİ Haberi
Safir Koleji Kocaeli Kampüsu açıldı

Safir Koleji'nin açılış programına  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Körfez Ak Parti İlçe Başkanı Osman Badem, MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu, binanın yapımını gerçekleştiren Altun İnşaat firmasının sahibi genç girişimci iş adamı Hüseyin Altun, daire müdürleri, iş adamları, sanayiciler, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar, sendika yöneticileri, okul müdürleri, okul öğretmenleri, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

KESKİN: HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra programın açılış konuşmasını Safir Koleji Genel Müdürü Cemil Keskin yaptı. Keskin, kurum olarak milli ve yerli eğitim verdiklerini belirterek, " Milli ve yerli eğitim veriyoruz. Kurumumuz, 6 şubesini Kocaeli de açmaktan bahtiyarlık duyuyoruz. Bu süreçte bize destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bize ilgi gösteren velilerimize teşekkür ediyorum. Dualarınızla sizlere nice güzel yıllar hizmet etmeyi diliyorum. Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ederim" dedi.

 

 

BARAN: EĞİTİME AYRI ÖNEM VERİYORUZ

Keskin’in ardından konuşma yapan her zaman belediye olarak eğitim kurumlarının yanında olduklarını belirten Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ise, "Öncelikle ilçemizde açılan Safir Kocaeli Kolejinin hayırlı olmasını diliyorum. İlk emri 'Oku' olan inancın mensubu olarak ve eğitime ayrı önem veriyoruz. Özellikle Körfez ilçemizde birçok eğitim projemizi destekledik. Ülkemizin istikbali ve geleceği yeni yetişen nesillerde olduğunu biliyoruz. Eğitimi ihmal ettiğimiz zaman başkaları o boşluğu dolduruyor. Biz 15 Temmuz’u görmüş bir milletiz. Bir daha bu oyunlara gelmeyeceğiz. Okulun tekrar hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

OKUTAN: EĞİTİME DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Körfez Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, eğitimin çok önemli olduğunu belirterek, "Bugün Safir Kolejinin açılış programında bir aradayız. İlçemizde özel eğitim kurumlarının sayısı arttıkça eğitimin kalitesi artacağına inanıyorum. Bizler yasal çerçevede özel eğitim kurumlarına her zaman destek oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk yıllar önce ‘Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır yada bir milleti esaret ve felakete sürükler’ diyor. Her zaman yanımızda olan yerel yönetime de teşekkür ediyorum. Safir Kolejinin Kocaeli’ye ve Körfez ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

KARAOSMANOĞLU: ÖZEL OKULLAR DEVLETİN YÜKÜNÜ AZALTIYOR

Eğitimsiz bir milletin kalkınması mümkün değildir diyerek sözlerine başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, " Her şey eğitimle başlar. Eğitimin yeri zamanı yoktur. Hayatın tamamı aslında bir eğitimdir. Özel okullarımızın önemli bir yeri var. Özel okullar, devletin yükünü çok ciddi şekilde azaltıyorlar. Eğitimde özel okulların önemi oldukça büyüktür.  Bu okullar Kocaeli için büyük şans. Bizler her zaman eğitimcinin ve eğitim kurumlarını yanında olduk. Yıllardır devlet okullarında  6 sınıflarda eğitim gören yavrularımıza laptop dağıtıyoruz. Son yıllarda özel okulda okuyan öğrencilerimize de laptop verdik. Onlarda bizim öğrencilerimiz. Bu duygularla okulun açılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyor, 2018-2019 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Karaosmanoğlu’nun konuşmasının ardından protokol üyeleri hep beraber Safir Kocaeli Koleji’nin açılış kurdelesini kesti. Ardından protokol üyeleri koleji gezerek bilgi aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Safir, Koleji, Kocaeli, Kampüsu, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı