Haber
09 Aralık 2017 - Cumartesi 11:40
 
Saadet’ten Kudüs mitingine davet
Saadet Partisi bugün saat 13.00’te İstanbul Yenikapı’da ‘Kudüs İslamındır’ mitingi düzenleyecek. SP İl Başkanı Nurettin Çelik, kalbi Kudüs için atan tüm vatandaşları mitinge davet etti
- Haberi
Saadet’ten Kudüs mitingine davet

Saadet Partisi il yönetimi ve ilçe başkanları Kudüs Mitingi için acil gündemle toplandı. Saadet Partisi il binasında gerçekleşen toplantıda bugün saat 13.00’te İstanbul Yenikapı Meydanında yapılacak olan Kudüs İslam’ındır mitingine hazırlık çalışmaları değerlendirildi ve İl Başkanı Nurettin Çelik basın mensuplarına açıklama yaptı. Müslümanların ilk kıblesi ve etrafı mübarek sayılmış olan Kudüs’ün İsrail’in değil Bağımsız Filistin Devletinin başkenti olduğunu söyleyen Çelik, “Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır. Kudüs Müslümanların onurudur, izzetidir ve hiçbir güç böyle bir şeyi gerçekleştirmeye muktedir olamayacak, İsrail ve kuklası Amerika bu kanda boğulacaktır. Siyonizm’in kuklası Trump ve politika yapıcıları bu küstahlıktan ve hadsizlikten mutlaka vazgeçmelidirler.  Aksi takdirde en az çelik kadar sağlam ve sert bir öfkenin hedefi olacaklardır” ifadelerini kullandı.


BU MİTİNG KUDÜS NÖBETİDİR
Saadet Partisi bugün Yenikapı’da düzenleyeceği ‘Kudüs İslam’ındır’ mitingine tüm vatandaşları davet eden Çelik, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Bu miting kalbinde Kudüs davası olanların Kudüs için nöbet mitingidir. Bu miting tıpkı Demokrasi nöbeti gibi Amerika ve İsrail’e karşı Kudüs Nöbetidir. Bu miting Kudüs’te yaşayan kardeşlerimize destek mitingidir. 


SADECE AL BAYRAĞIMIZ VE FİLİSTİN BAYRAĞI İLE
Biz bu mitingi Saadet Partisi olarak yapıyor olsak da tüm ülkemizin, tüm inananların, tüm mazlumların, tüm Kudüs Sevdalılarının mitingidir. Alanda sadece Ay Yıldızlı al bayrağımız ve Filistin bayrağı olacaktır. Ülkemizin başlıca sendika ve STK’ları ve ilimizden katılacak STK’lar ile bu miting tüm vatandaşlarımızındır. Kocaelili tüm vatandaşlarımızı, kalbinde Kudüs Sevdası olan tüm yürekleri bu nöbeti tutmaya davet ediyoruz.” Çelik, ilimizin tüm ilçe merkezlerinden mitinge katılmak isteyen vatandaşlar için otobüsler kaldırılacağını sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı