Haber
27 Ocak 2018 - Cumartesi 12:33
 
Saadet: ‘Afrin seçim malzemesi yapılmamalı’
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin harekatını değerlendiren Saadet Partisi Karamürsel İlçe Başkanı Mehmet Özalay, “Afrin Operasyonu topyekûn bir mücadele olarak görülmeli ve asla seçim malzemesi yapılmamalı” dedi
- Haberi
Saadet: ‘Afrin seçim malzemesi yapılmamalı’

Saadet Partisi Karamürsel İlçe Başkanı Mehmet Özalay, Afrin ile ilgili açıklama yaptı. Sınır ötesi operasyonu yazılı bir açıklama yaparak değerlendiren Özalay,  şunları söyledi: “Sadece ordu düzeyinde değil, resmi ve sivil olarak “Afrin Operasyonu topyekün bir mücadele olarak görülmeli ve asla seçim malzemesi  yapılmamalı her konuda ve her düzeyde milli düşünce ve hareketle yapılması gerektiğine vurgu yaparak tam manada başarının ancak bu suretle gerçekleşeceğinin altını çizdi. Özalay, Orta Doğu'da yaşanan kaosun Asıl hedefinin Arz-ı Mev’ud yani Büyük İsrail’in kurulması olduğunu belirtti. Onların haritasında ne Türkler, ne Kürtler, ne Araplar ne başka biri var, sadece ve sadece İsrail var. Bu gerçeği hepimizin görüp kenetlenerek bu planın önüne geçmemiz gerekir.” 


TOPYEKÛN BİR MÜCADELE

Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı’nda Türkiye’nin yekvücut olması gerektiğine vurgu yapan Özalay, “Afrin operasyonu milli bir meseledir. Ordu sefere çıkmışsa artık dua edip yekvücut olmak zorundayız. Bunun için iktidara büyük görev düşüyor. Bunu siyasi rant için kullanıp kamplaşma yapmamalı ve bu konu üzerinden kendi menfaatleri gözetmekten uzak durup milli birliği güçlendirmek için ne gerekiyorsa yapmalıdır. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki ABD’nin kuyruğuna takılmasaydık Suriye kesinlikle bu hale gelmezdi. ABD’nin menfaati İsrail’in menfaatidir. Dolayısıyla batıyla, ABD ile birlikte hareket etmek hiçbir zaman biz Müslümanlara fayda getirmedi getirmezde. Bunu iyi bilmeliyiz ve bundan sonraki süreçte de buna çok dikkat etmeliyiz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı