Haber
01 Aralık 2017 - Cuma 16:57
 
Reza Zarrab ve yakınlarının mal varlıklarına el konuldu
ABD'de görülen ''Atilla, ABD'ye karşı'' davasında tanık olarak bulunan ve İran'a yönelik ambargonun ihlaliyle ilgili iddialarda bulunan Reza Zarrab'ın ve yakınlarının mal varlıklarına el koyma kararı geldi.
GÜNCEL Haberi
Reza Zarrab ve yakınlarının mal varlıklarına el konuldu

ABD’nin New York kentinde tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı, Reza Zarrab'ın ise itirafçı olarak yer aldığı davanın üçüncü duruşması bugün görülüyor. Cumhuriyet'ten yer alan son dakika habere göre, Reza Zarrab ve ailesinin mal varlığına el koyma kararı geldi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz'ın talimatıyla Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda,''Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliği, iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri yabancı devlet lehine siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin ettiği'' gerekçesiyle Reza Zarrab'ın mal varlıklarına el koyma kararı verildiği belirtildi.

El koyma kararındaki listede Zarrab'ın kızı Alara Sarraf'ın da ismi yer alırken, Zarrab'ın yakın çevresi ve akrabaları da listede bulunuyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Reza, Zarrab, ve, yakınlarının, mal, varlıklarına, el, konuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı