Haber
09 Eylül 2017 - Cumartesi 13:11
 
Renk Mağazası’ndaki avantajı kaçırmayın
1964 yılında Ahmet Uslu tarafından kurularak İzmit halkına hizmet vermeye başlayan Renk Mağazası, uzun yıllardır işletmesini yürüten İsmail Uslu tarafından çeşitli kampanya ve cazip seçenekleriyle kente değer katmayı sürdürüyor
KOCAELİ Haberi
Renk Mağazası’ndaki avantajı kaçırmayın

İlimizin en seçkin ve köklü kurumlarının başında gelen Renk Mağazası, başarılı yatırımcı Ahmet Uslu tarafından 1964 yılında İzmit merkezli olarak faaliyetlerine başladı. 53 yıldır Hürriyet Caddesi, Belediye İş Hanı Zemin Kat No: 77/C adresinde hizmet veren mağazayı bundan 41 sene önce babasından devralan şehrin tanınan ve sevilen simalarından İsmail Uslu, özellikle okullar ile yapmış olduğu indirimli anlaşmalar ile birçok kesim tarafından övgüyle anılıyor.

YURTTAŞLIK GÖREVİ

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından okul malzemelerine uçuk zam yapılacağı haberlerinin gündemde dolaştığı sırada yüzde 40’a varan indirime giden Renk Mağazası İşletmecisi İsmail Uslu, “Bu kampanyayı bir yurttaşlık görevi olarak görmüştüm. Yaşanan o çirkin kalkışmanın sonrasında bir şekilde bende ülkeme destek olmak zorunluluğu baş gösterdi” diyerek hiçbir okul ile anlaşmasını bozmadan sağladığı indirimi gazetemiz ile samimi bir ortamda gerçekleştirdiğimiz sohbet ile paylaştı.

“MÜŞTERİYE GÜLÜMSEYİN”

Mağazacılık ve esnaflık kavramının zorluğuna dikkat çeken İsmail Uslu, “Ben görevi babamdan devraldıktan sonra hayatımda köklü değişiklikler oldu. Esnaflığın okulu veya tahsili yoktur. Akademik kariyerde olacak tabi ama tamamen okul bitirmekle tam anlamıyla esnaf olamıyorsunuz. Bizim mağazamızda geldiğinizde tüm personelin sizleri gülümseyerek karşılayıp yine gülümseyerek yolcu ettiğini göreceksiniz.

YAPMACIKLIK DEĞİL DOĞALLIK

Kasiyer arkadaşımızdan en üst kademeye kadar biz buna çok fazla önem veriyoruz. Herkes benim enerjime ve samimiyetimi çok sevdiğini söyler. Bu yapmacıklık değil, doğallık. Para dediğin müşteride, sen ona gülümsemezsen, binlerce mağaza var gider oradan alışverişini yapar. Bir farklılık lazım artık esnafa. Bu farkındalık ise bizde fazlasıyla var diye düşünüyorum” dedi.

HANGİ OKULLARDA İNDİRİM GEÇERLİ?

Hızır Reis Ortaokulu, 50. Yıl Ortaokulu, Yahya Kaptan Ortaokulu, Sinan Dereli Ortaokulu, Barbaros Ortaokulu, Muammer Dereli Fen Lisesi, Şehit Özcan Kan Fen Lisesi, Atılım Anadolu Lisesi, Kocaeli Anadolu Lisesi, Özel Kervan Sağlık Meslek Anadolu Lisesi ve Kocaeli Fen Lisesi’nde yıl boyunca yüzde 40 indirim geçerli olacak.

Renk Mağazası İşletmecisi İsmail Uslu

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı