Haber
11 Aralık 2017 - Pazartesi 09:18
 
'Pozisyon bulduk ama DEĞERLENDİREMEDİK'
Savunma hatalarından dolayı ilk 15 dakikada 2-0 geriye düştüklerini belirten Kocaeli Birlikspor Teknik Direktörü Bülent Baturman, “İkinci yarı dikine oynadık, adam eksilttik ve pozisyon bulduk ama değerlendiremedik. Haftaya Bodrum’u yenmek zorundayız” dedi
SPOR Haberi
'Pozisyon bulduk ama DEĞERLENDİREMEDİK'

SAVUNMA HATALARI
2-0 mağlup biten Tuzlaspor maçının ardından konuşan Kocaeli Birlikspor Teknik Direktörü Bülent Baturman, “Maçın zor olacağını biliyorduk. Neticesinde bizim birkaç puan üzerimizde olan takımdı. Oyuna çok kötü başladık. Geçen hafta yaşadığımızın kopyasını yaşadık. İlk 15 dakikada savunma hatalarından dolayı 2-0 mağlup duruma düştük. Ondan sonra biraz toparladık.


SON 20-25 DAKİKADA
Mağlup duruma düştükten sonra dikine oynama düşüncesinde hareket etmeye başladık, adam eksilttik, pozisyonlar yakalamaya başladık. Özellikle ikinci yarıda; son 20-25 dakikalık sürede rakibin skoru koruma düşüncesi ve yorgunluktan kaynaklanan etkisizliği bizi oyun içinde daha etkili hale getirdi.


DEĞERLENDİREMEDİK
Girdiğiniz pozisyonları az da olsa değerlendiremiyorsanız tabii ki skor haliyle aleyhte sonuçlanıyor. Özellikle ikinci yarı başında gol bulursak ilerleyen sürede onların yorgunluklarından kaynaklanan eksiklikler bizi daha farklı bir duruma sokacaktı. Ama girdiğimiz pozisyonları net olmasa da değerlendiremedik” dedi. 


YENMEK ZORUNDAYIZ
Diğer maç sonuçları ve sonraki süreçle ilgili ise teknik patron Bülent Baturman şu sözleri kaydetti: “Bu hafta diğer rakiplerimiz galip gelmiş. En yakın rakibimizle olan puan farkı 5’ten 8’e yükseldi. Haftaya içerde Bodrum ile oynayacağız. Bodrum’u içerde yenmekten başka alternatifimiz yok. Ki; puan farkını yeniden 5‘e indirebilelim.


TRANSFER TEMENNİSİ
İnşallah transferimiz de açılır. Rakip takımda genç oyuncular vardı ama tecrübeli oyuncuları vardı. Oyunu hep yüzde 70-80 arasında tempoyla oynamaya çalışıyoruz. Tempo yeri gelecek yüzde 20-30’lara kadar düşecek. Bir de skor olarak geri düştüğümüz zaman panik biraz daha çoğalıyor. Haftaya Bodrum’u yenmek zorundayız. Eksiklerimizi gidermeye çalışacak ve çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı