Haber
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 16:49
 
Plajyolu sular altında! Mahalleli isyan etti
Kocaeli’de birkaç gündür devam eden yağışlar hayatı olumsuz etkiledi. Bu olumsuzlukların yaşandığı yerlerin başında ise İzmit’e bağlı Plajyolu Mahallesi geliyor.
YAŞAM Haberi
Plajyolu sular altında! Mahalleli isyan etti

Mahalle sakinleri son günlerde yağan yoğun yağmur nedeniyle evlerine yağmur sularının girdiğini, bu durumun hayatlarını olumsuz etkilediğini, İSU’nun birkaç ay önce bu gibi durumların yaşanması nedeniyle alt yapı çalışması yaptığını ama mağduriyetlerinin giderileceğine arttığını belirterek adeta isyan ettiler.

 

Bölgede beş yıldır ikamet ettiğini söyleyen mahalle sakini Mehmet Yılmaz “Sadece yoğun yağmurlar nedeniyle değil basit yağmurlarda bile sebebini anlayamadığımız şekilde mahallemiz kaldırımlara kadar sular içinde kalıyor.  Evlerimizi, bodrumlarımızı sular basıyor, hayatımızı olumsuz etkiliyor. İSU ekipleri birkaç ay önce burada büyük bir çalışma yaptı. Bizlerde artık mağduriyetimiz son bulacak diye umutlandık. Ama umduğumuz gibi olmadı. Sorun daha da büyüdü. Burası zaten İzmit’in merkezinde bir mahalle olmasına rağmen çok fazla hizmet görmüyor. Yetkililer burayı üvey evlat olarak mı görüyorlar? Mahalle sakinleri olarak bu durumdan çok rahatsızız. Önümüzdeki günlerde yağışlar devam edecek. Yetkililerden ricamız sorunun kökenini tespit edip bizleri biran önce bu çileden kurtarmalarıdır” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı