Haber
15 Eylül 2017 - Cuma 12:05
 
Plajda iki kadın içki içmişti! Olay fotoğraf için Vali'den açıklama
Zonguldak’ta belediyenin işlettiği mavi bayraklı Kapuz Plajı’nda bira içen iki doktora polis tarafından, Kabahatler Kanunu’nun ’Çevreye rahatsızlık verme’ maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 109’ar lira idari para cezası uygulanmıştı. Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Belediyesi'ne bağlı Kapuz Plajı'nda alkol alan kadın doktorların gözaltına alındığı iddiasına ilişkin, açıklama yaptı.
GÜNCEL Haberi
Plajda iki kadın içki içmişti! Olay fotoğraf için Vali'den açıklama

Olayın meydana geldiği Kapuz Plajı'nda yaptığı denetimler sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çınar, şunları söyledi:

"Türkiye'de hep ideolojik bir bakışa, maalesef bağnazlık seviyesinde karşı fikre tahammül edememe şeklinde bir anlayış yaygın olduğu için.. CHP Belediyesi'nin de astığı bir tabeladır. Elbette burada toplumun huzurunun sağlanması belediyemizin de görevidir. İnsanlar içerisinde ve küçük yaşta çocukların olduğu aileler var. Kimse burada içki içilmesini istemez. Burada içki içmek veya içkili gelmek yasak mı değil mi ona zaten polis karışmamıştır. Buraya girip çıkan hiç kimse kimlik veya alkol kontrolüne tabii tutulmuyor. Polis, görevi çerçevesinde davranmıştır. Bir adım daha ileri gidersek, içki içti diye kontrol edilme durumu yok. İhbar üzerine bu arkadaşların sarhoşluk seviyesinde, belki bir tanesinin olmayabilir onu bilmiyorum, burada toplumu rahatsız ettiği anlaşılmış ve dolayısıyla polis görevini yapmıştır. Basit ve sade bir konudur."

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı