Haber
09 Aralık 2017 - Cumartesi 12:56
 
Pazarın temeli atıldı, deve hala hayatta
Kocaeli’de bulunan pazarcıların yıllardır beklediği Doğu Kışla Pazar alanının temek atma töreni gerçekleştirildi. Açılışta deve keseceğini söyleyen Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, gelen tepkiler üstüne deveyi kurban etmekten vazgeçerek Büyükşehir’e bağışladı
TEKNOLOJİ Haberi
Pazarın temeli atıldı, deve hala hayatta

Doğu Kışla’da yapılacak olan Kapalı Pazar Yeri’nin temel atma töreni dün gerçekleştirildi. Temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Genel Sekreteri İlhan Bayram, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Salık, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Kasaplar Odası Başkanı Rasim Özkul, Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.  Kesilmekten kurtulan deve Büyükşehir’in Kartepe’de bulunan Doğal Yaşam Alanına bağışlandı.

 


RAHAT ALIŞVERİŞ İMKANI
Pazar alanı projesi ile şehir içinde kalan semt pazarı, artık yeni yerinde kurularak hizmet verecek. Proje sayesinde Perşembe günleri Milli İrade Meydanı çevresinde oluşan trafik sıkışıklığının da önüne geçilmiş olunacak. Üzeri kapalı olacak olan yeni pazar alanı otoparkıyla da vatandaşlara rahat alışveriş imkanı sağlayacak.

 


35 BİN METREKARE ALANA KURULACAK
Yaklaşık 35 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan kapalı pazar alanı 18 bin metrekare kullanım alanına sahip olacak. Pazar alanında 3 bin 400 metre uzunluğunda pazarcı tezgahı bulunacak. Kapalı pazar alanının üstü büyük araçlar için otopark olarak kullanılacak. Yapının yaklaşık 800 metrekaresi idari bina, zabıta odası, wc, kafeterya, mescit, bebek emzirme odası ve seminer salonundan oluşacak.

 


HAFTANIN 6 GÜNÜ OTOPARK OLACAK
Pazar alanına araçları ile gelen pazarcılar malzemelerini indirdikten sonra üst katta bulunan büyük araç otoparkına araçlarını park edebilecekler. Burada 371 adet büyük araç park yeri bulunacak. Pazar alanı pazarın olmadığı haftanın 6 günü otopark olarak kullanılabilecek. Ayrıca kapalı pazar alanının dışında da 255 araçlık açık otopark yer alacak. Proje uygulanırken alandaki mevcut ağaçlar korunacak.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı