Haber
05 Eylül 2019 - Perşembe 10:24
 
Özel Kocaeli Gülistan İlkokulu'nda İnovasyon
İnovasyon kavram olarak, hem bir süreci (yenilemeyi / yenilenmeyi) hem de bir sonucu ifade eder. Einstein şöyle der: “Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek deliliktir. Günümüzde bilgiye ulaşmak çok kolay. Doğru ve iyi insan, ahlâklı insan, hakkı hukuku bilebilen bir nesil için eğitimde inovasyon (yenilik) şart anlayışıyla, bu yıla başlayan Özel Kocaeli Gülistan İlkokulu Okul Müdürü Ali Gökırmak, oryantasyon haftasında okula gelen birinci sınıf ve anasınıfı öğrencilerine süprizler hazırladı.
KOCAELİ Haberi
Özel Kocaeli Gülistan İlkokulu'nda İnovasyon

Ömürlerinin her döneminde hatırlayacaklar 

 

“Anasınıfları ve Birinci Sınıf Öğrencilerimiz ömürlerinin her döneminde okul hayatına başladıkları ilk günü mutlaka hatırlayacaklar. Bizim de amacımız zaten unutulmaz kılınan bugünlerinde en güzelini yaşatmaktı” şeklinde açıklayan Gökırmak, Özel Kocaeli Gülistan İlkokulu olarak, sadece akademik yönden başarılı bireyler değil, aynı zamanda yaş düzeyine uygun olarak kritik düşünme becerileriyle güçlendirilmiş akla, doğru değerlerle yapılanmış kalbe sahip bireyler yetiştirmektir” dedi. Okul Müdürü, “yeterli dini bilgi ve becerilere sahip; manevi gelişim sürecini başlatmış ve devam ettiren, aynı zamanda; bireysel, aile, iş ve toplumsal hayatta onu başarılı kılacak önemli becerilere sahip, vatansever bireyler yetiştirmeyi amaçlayarak çalışmalarımızı geliştiriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. 

 

 

Gelecek güzel gelecek 

 

Okulun Genel Veli toplantısına kayıt yaptıran yaptırmayan her anne baba davet edildi ve samimi bir atmosferde gerçekleşti. Özetle; güzel bir gelecek için herkes üzerine düşeni, layığıyla yapma konusunda hemfikirdi. Okuldaki yenilikler değerlendirildi. Okul aile birliği oluşturuldu. Toplantı bitiminde Müdürbey Velileri birebir de dinledi. Veliler okul müdürüne “size inanıyor ve güveniyoruz” diyerek teşekkür ettiler ve toplantıdan memnun olarak ayrıldılar. 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı