Haber
26 Haziran 2019 - Çarşamba 14:39
 
Özel güvenlik her yerde görmezden gelme!
26 Haziran Özel Güvenlik Günü nedeniyle bir basın açıklaması yapan Güvenlik-İş Sendikası Kocaeli İl Temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül, özel güvenlik olarak iktidardan ve tüm siyasi partilerden beklentilerini sıralayarak, “Özel güvenlik her yerde, görmezden gelme” dedi
KOCAELİ Haberi
Özel güvenlik her yerde görmezden gelme!

Güvenlik-İş Sendikası Kocaeli İl Temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül, yazılı bir basın açıklaması yaparak “26 Haziran Özel Güvenlik Günü”nü kutladı. Aynı zamanda Güvenlik İş Sendikası Anadolu Şubesi Şube Mali Sekreteri olan Tatlıgül şunları söyledi: “82 milyon insanımızı “Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme” sloganını toplumsal bir harekete dönüştürmeye davet ediyoruz. Bundan 15 yıl önce, 2004 yılında kanunlaşarak meslek haline gelen Özel Güvenlik teşkilatının özverili ve başarılı çalışanlarının hatırlanması ve toplumsal farkındalığın oluşabilmesi adına kutlanan değerli gün ve haftayı yeniden kutlayabilmenin coşkusunu yaşıyoruz.

 

FEDAKÂRCA ÇALIŞIYORUZ

 

 26 Haziran günü tüm ülke genelinde şubelerimiz, temsilciliklerimiz aracılığıyla düzenleyeceğimiz etkinlikler sayesinde özel güvenliklerin gür sesi yeniden duyulacak farkındalığımız hissedilecektir. Özel güvenlikler olarak büyük fedakarlıklarda , gece – gündüz, yaz-kış demeden, vatanımız için, halkımız için, milletimizin can ve mal güvenliği için 7/24 nöbet tutan özel güvenlik mensuplarıyız.

 

OLUMLU GELİŞMELER

 

Polis ve Askerimiz ile el ele, omuz omuza birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak hizmetimizi sunmaktayız, Özel güvenlik görevlileri olarak her zaman devletimizin emrinde ve milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun özel güvenlik görevlileri için verdiği önemli katkıları ve İçişleri Bakanlığının çalışmaları ile birlikte 2018 yılında özel güvenlik görevlileri için önemli gelişmeler yaşandı, önümüzde ki yıllarda özel güvenlik görevlileri ve sektör ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayacağımızdan şüphemiz yok.

 

ADIMLAR ATILSIN

 

Özel güvenlik görevlilerinin özlük hakları ve çalışma koşullarının müstakil bir kanunla belirlenmesi gerekiyor. Basın İş Kanunu, Deniz İş Kanunu gibi bize ait bir yasa istiyoruz, 5188 sayılı kanun bizim için önemli ama kapsayıcılık bakımından yetersiz. Yetkililerin, yeni dönemde bu yönde gerekli adımları atmasını talep ediyoruz. BBP Genel Başkanı Ankara Milletvekili Sayın Mustafa Destici ile birlikte hazırladığımız ve şu anda TBMM’de komisyonda olan yasa teklifimizin onaylanarak yürürlüğe girmesini bekliyoruz. Sendika olarak en hassas noktamız teşkilatımızın bütün emektarlarının toplumda yeterli saygıyı görebilmesini sağlamak, çalışma şartlarının ve maddi gelirlerini iyileştirmek amacı yıllardır sarf ettiğimiz çaba ve gayretlerimiz durmaksızın devam edecektir.

 

ÖZLÜK HAKLARI KONUSU

 

 Ülkemizde aktif olarak 320 bine yaklaşan ve 81 ilde, hayatın her alanında faaliyet gösteren, önemli sorumluluklar üstlenen meslektaşlarımız özel güvenlik görevlileri kamu düzeninin sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesi için her daim vazifelerinin başındadırlar. Yapılan işin önemi ve hassasiyeti bir arada değerlendirildiğinde, özel güvenlik görevlisi olarak çalışanların özlük haklarının, çalışma koşullarının müstakil bir kanunla belirlenmesi gerekiyor. Yetkililerin, yeni dönemde bu yönde gerekli adımları atmasını talep ediyoruz."

 

GÖRMEZDEN GELME

 

Görevleri başında vefat eden tüm özel güvenlik görevlilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum, görevleri başında saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftamızı kutluyor, camiamız mensubu her bir meslektaşımıza ayrı ayrı başarılar diliyorum. Özel güvenlik her yerde, görmezden gelme.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı