Haber
14 Eylül 2018 - Cuma 15:27
 
Otoparkta lift sistemi çöktü, araçlar zarar gördü
İzmit'te eski valilik alanında oluşturulan Kent Meydanı'nın altına inşa edilen ve yaklaşık 1 hafta önce açılan yarı otomatik otoparkta lif sistemi çöktü. Araçların zarar gördüğü otoparkta binlerce liralık zarar olduğu belirtildi
KOCAELİ Haberi
Otoparkta lift sistemi çöktü, araçlar zarar gördü

Eski valilik alanının altına inşa edilen 357 araç kapasitesine sahip otopark geçtiğimiz günlerde hizmete başlamıştı. Otoparkta kurulan sistemle vatandaşlar, arabasını belirlenen noktalara bıraktıktan sonra araçlar boş olan yere otomatik olarak çekilecek. 1 yıl boyunca ücretsiz olacağını açıklanan otoparka hizmete girdiği günden beri ilgi büyük oldu. Ancak otoparkta yaşan arıza binlerce liralık hasara neden oldu. Sistem arıza yapınca araçlar çöken asansörlerin altında kaldı.

 

REHİN KALIYORSUNUZ

 

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İzmit İlçe Sekreteri Avukat Mehmet Nazım Gençtürk, “Otoparkın ücretsiz olacağını duyunca çok sevindik. Açıldıktan sonra kullanmaya başladık. Ancak sorunlar açılışla birlikte başladı. Aracı park ederken sıra beklemiyorsunuz ancak aracı alacağınız zaman sistem arıza yapıyor ve aracınız saatlerce teslim edilmiyor. Adeta rehin kalıyorsunuz. Daha da vahimi önceki gün lift sistemi çöktü. Araçlar üst üste bindi. Bunun maddi sorumluluğunu kim üstlenecek? Binlerce liralık zarar var” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Otoparkta, lift, sistemi, çöktü,, araçlar, zarar, gördü,
Yorumlar
Haber Yazılımı