Haber
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 13:45
 
Örümcek Adam Marvel'dan ayrılıyor
Son yıllarda Sony ile Marvel’ın ortaklığıyla çekilen Örümcek Adam'ın haklarındaki anlaşmazlıktan dolayı iki şirket arasında kriz yaşanıyor. Bu durum Örümcek Adam'ın gelecek filmlerinde problem yaşanmasına ve Marvel'a veda etmesine neden olacak.
TEKNOLOJİ Haberi
Örümcek Adam Marvel'dan ayrılıyor

Sony ve Disney, Spider-Man karakterinin paylaşımı konusunda anlaşmazlığa düştü ve Marvel Studios artık Spider-Man filmi çekmeyecek.

 

Bu durum, Sony tüm zamanların en çok kazanan Spider-Man yapımı haline gelen Spider-Man: Far From Home’un tekrar gösterime girmesinin ardından ortaya çıktı. 1 milyar doları deviren filmde yapımcı hakları nedeniyle anlaşmazlık çıktı.

 

Bir Sony temsilcisi, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada sorunun basitçe yapımcı hakları olduğuna inandıklarını ve görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Ayrıca Kevin Feige’nin diğer Spider-Man merkezli filmlere yardımcı olduğu ancak isminin geçmediği de belirtildi. 

 

Buradaki ana tartışma noktası ise beklendiği üzere para. Disney, Spider-Man: Homecoming ve Spider-Man: Far From Home filmlerinden çok küçük bir pay alsa da karakteri kendi filmlerinde kullanma hakkı almıştı. Disney şimdi solo Spider-Man filmlerinde kazancın yarı yarıya paylaşılması teklifini sundu ancak Sony bu öneriye karşılık dahi vermedi. 

 

Gelen haberlere göre Spider-Man için iki yeni film geliştirme aşamasında ve her iki filmde de yönetmen Jon Watts ile Spider-Man'i canlandıran Tom Holland yer alacak. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı