Haber
17 Haziran 2019 - Pazartesi 17:45
 
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Yazılı basında yaşananlar ve bizim gazetemiz
KOCAELİ Haberi
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Yazılı basında yaşananlar ve bizim gazetemiz

Yazılı basında yaşananlar ve bizim gazetemiz

 

 

Haziran ayının ortasındayız dün yeni bir haftaya merhaba dedik.

 

Pazartesi günleri haftanın başlangıcı olmasıyla birlikte birçok planlamanın yapıldığı bir gün olarak bilinir.

 

Bu nedenle öngörülerin yapılırken, gelişen olaylar birçok konuyu da beraberinde getirir.

 

Dün sabah saatlerinde ilimizin gazetecilik alanında önemli bir ismi olan İsmet Çiğit ile Özgür Kocaeli Gazetesi’nin yollarının ayrıldığı haberi sorumlu yazı işleri müdürüm Oğuzhan Aktaş tarafından ulaştırıldığında, fazla şaşırmadım,

 

Beklenen bir gelişme diye yorumladım…

 

2014 yerel seçimleri öncesinde Haldız Grubu tarafından satın alınan Özgür Kocaeli Gazetesi’nde görevine devam eden İsmet Çiğit’in  bu tavrı kimileri tarafından eleştirilmiş, kimileri tarafından da doğru olarak değerlendirilmişti.

 

Yerel gazetecilik konusunda önemli bir isim olan İsmet Çiğit’in alınan kararın hayırlı olmasını ve bundan sonraki yaşamı için sağlık mutluluk dilerim.

 

Bu haberin değerlendirilmesi yapılırken, yani bizim tabirimizle, daha mürekkebi kurumadan, gazetenin yeni genel yayın yönetmeninin Adem Turgut olduğu haberi yine bana ulaştırıldığında bu ne hız? diye kendi kendime bir soru yönelttim.

 

Öğle namazında Fevziye Camii’nde Kocaeli Voleybol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Başkanı, Kocaeli Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve voleybol ulusal hakemi olan 43 yaşındaki Süha Küçüközler’in cenazesine Mustafa Elbi ile birlikte gittim.

 

Başsağlığı dileklerimizi ilettikten sonra Kocaeli Gazetesi’ni kuran günümüzde köşe yazarlığı yapan Tanzer Ünal,  Genel Yayın Yönetmeni Erkan Ünal, gazetenin demirbaşlarından Mesut Akbulut, Bülent Ekinci, Ahmet Akay ile bir araya geldik.

 

Son gelişmeleri ayak üstü değerlendirdik.

 

Özgür Kocaeli Gazetesi’ni kuran İsmet Çiğit’in gazeteyle bir bağı kalmıyordu…

 

İlimizdeki yazılı basında bir devir kapanıyordu…

 

Kolay bir durdum değildi…

 

Yerine ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi basın danışmanlığı görevine getirileceği duyurulan ve Çiğit’in köşesinde “En isabetli karar” başlığıyla duyurduğu Adem Turgut geliyordu,

 

Bir hafta evvel dün Kocaeli büyükşehir Belediyesi’nde göreve başlayacağını duyuran Turgut, önceki akşam sosyal paylaşım sitesindeki hesabından işlerimi toparlayamadın karşılıklı görüşerek başlangıcımızı erteledik şeklindeki açıklamasının ardından yaşananlar yeni bir göreve gelmesi ve bunu da yine sosyal paylaşım sitesindeki hesabından “Habercilik ağır bastı” başlığıyla açıklaması dikkat çeken bir başka nokta oldu.

 

Her gazetenin ve herkesin kendi kararıdır, buna saygı duyuyorum…

 

Ancak,

 

Dün yaşananların ardından bu kentteki gelişmeleri birilerinin dizayn ettiği bir kez daha ortaya çıktı.

 

Kent insanı ve gazete okurları bunu bu şekilde değerlendirmeli…

 

Mavi Kocaeli Gazetesi olarak biz yaşanan ekonomik gelişmeleri görerek ayakta kalacak şekilde aldığımız kararları uygulamaya devam ediyoruz.

 

Her geçen gün bu kente ve bu kentte yaşayanlara yönelik sorumluluğumuz daha da artıyor.

 

Ekibimle birlikte bu kentte daha iyi gazete yapmanın kavgasını vermeye devam edeceğiz.

 

Bu sorumluluğumu bilerek okuyucumuza ve kentimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz…

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı