Haber
09 Nisan 2019 - Salı 17:24
 
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Polis Teşkilatı 174 yaşında
KOCAELİ Haberi
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Polis Teşkilatı 174 yaşında

Polis Teşkilatı 174 yaşında

 

 

Bugün 10 Nisan Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. Yıldönümü,

 

Türk Polis Teşkilatı, 10 Nisan 1845 yılından bu güne kadar gücünü halktan ve kanunlardan alan, hukuk kuralları çerçevesinde görevini her daim fedakârca yapan vatan evlatlarının bir araya geldiği güçlü ve köklü bir kurumdur.

 

Terör belasının bu ülkenin kaderi olmaması için gerektiğinde canını hiçe sayan kahraman polisimiz her zaman vatanımız, milletimiz ile devletimizin birlik ve beraberliğinin de teminatı olmuştur.

 

Masum insanları korumak uğruna kendi canını feda eden ve Kocaeli Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevli olarak çalışırken müdürlüğün resmi sitesinde “Şehitlerimiz” sekmesinde yer alan,

 

Emin Naci Şahin, Ahmet Çetin, Mehmet Suna, Fahri Aydın, Cemil Korkmaz, Ahmet Soylu, Turgay Utku, İsmet Değer, Kenan Canbaz, Faruk Aslan, Tayyar Ünver, Hüseyin Demir, Nihat Polat, Muhittin Uluç, Tunay Aydemir, Mehmet Uzcan, Murat Kaya, Mehmet Nuri Kocabıyık, Ahmet Aras, İsmail Bor, Mustafa Semerci, Hasan Düzgün, Yakup Emre, Mehmet Ayaz, Hüseyin Ölçü, Ali Mansız, Hasan Yılmaz, Bülent Aktaş, Ahmet Durak, Soner Sivri, Ahmet Mutlu, Ali İhsan Baltürk, Volkaz Sabaz, Nurullah Yılmaz, Recep Topaloğlu, Suat Orak, Ali Alemdar, Şerife Özden Kalmış, Ahmet Can, Muhammet Bozoğlu, Mert Er ve Furkan Demir’i hiçbir zaman unutmadık ve asla unutmayacağız.

 

Yakın geçmişimizde İzmir’deki terör saldırısı engelleyen Trafik polisi Fethi Sekin’in şehit olma pahasına gösterdiği fedakarlık başta olmak üzere, ulusumuzun huzuru için  canı pahasına  hizmet edenler bir zaman unutulmayacak.

 

Şırnak Cudi Dağı’nda teröristlerle çatışırken şehit olan Özel Harekatçı Recep Topaloğlu’nun Yahya Kaptan’daki spor salonunda isminin verilmesi onun sonsuza dek anılmasına bir vesile olacak.

 

Teröristlere göz açtırmayan başarılı takiplerle gerekli çalışmayı gerçekleştiren,

 

Uyuşturucu kaçakçılığına yönelik büyük işlere imza atan,

 

Tüm kanunsuzluklara karşı mücadele eden,

 

Asayiş konusunda titiz bir çalışma gerçekleştiren,

 

Polis teşkilatımız,

 

İlimizde yaptığı başarılı çalışmalarla huzuru en iyi şekilde sağlamaya özen gösteriyor.

 

En son teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve uzman kadrosuyla çağın gerektirdiği şekilde çalışma yapan başka Kocaeli Emniyet Müdürü Necati Denizci olmak üzere tüm ekibini kutluyorum.

 

Polislerimiz canları pahasına yaptıkları bu kutsal görevde, gece gündüz, çalışma saatleri neredeyse belli olmayan,  bir şekilde zor şartlar altında çalışıyorlar.

 

Tabi ki çözüm bekleyen sorunları var.

 

Umarım bu sorunları en kısa zamanda çözüme kavuşur.

 

174 yıllık köklü geçmişi ile çalışan tüm emniyet mensuplarımızın günlerini ve haftalarını kutluyor, görevi başında “Şehitlik” mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı