Haber
07 Haziran 2019 - Cuma 17:50
 
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Otopark uygulaması, Dilenci sayısının artışı, Seka Park’tan şikayetler
KOCAELİ Haberi
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Otopark uygulaması, Dilenci sayısının artışı, Seka Park’tan şikayetler

Otopark uygulaması

 

Dilenci sayısının artışı

 

Seka Park’tan şikayetler

 

 

Yaz aylarını yaşamaya başladığımız günlerin getirdiği hava sıcaklığının yanı sıra yaşam mücadelesi içinde yoğrulduğumuz bir sorunu bire bir yaşadığımız şu günlerde gerek telefonla gerekse gazetemize gelerek dertlerini anlatanlardan yola çıkarak bir çok şikayetle karşı karşıya kalıyoruz.

 

Otopark uygulaması devam etmeli,

 

İzmit merkezde yaşanan otopark sorunu net bir şekilde önümüzde duruyor.

 

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk ve yönetim kurulu üyelerinin yaptıkları girişimler sonrasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in desteği, Milli Eğitim Müdürü Hasan Fehmi Çelik’in öz verili davranışıyla İzmit Ortaokulu ve Gazi Anadolu Lisesi bahçelerinin hafta içinde ve hafta sonrasında bayrama kadar otopark olarak kullanılması önemli bir açığı kapatmıştı.

 

Okulların kapanmasının ardından bu uygulamanın devam etmesi kent esnafı için önemli bir avantaj olacak diye düşünüyorum.

 

Umarım uygulama devam eder.

 

Dilenci sayısı giderek artıyor,

 

Ramazan ayı boyunca bu anlamlı günleri öne çıkartarak yolda, sokakta, çarşıda, pazarda, işyerlerimizde, yardım isteyenleri, el açanları bire bir yaşadık.

 

Ramazan ayı nedeniyle bir çoğumuz olanaklarımız doğrultusunda açılan elleri boş çevirmedik.

 

Belki onlara yardımda bulunarak hata yapmışta olabiliriz.

 

Böylesi bir durum tespiti sonrasında Ramazan sonrasında da dilencilerin sayısının azalmadığını arttığını gözleyebiliyor.

 

Her gün gazetemizin ofisinin bulunduğu caddedeki işyerlerine elini açıp yardım talebinde bulunan ona yakın kişi giriyor.

 

Ekonomik olarak dibe vurduğumuz bir süreci hep birlikte yaşıyoruz.

 

Bu sorunu dilenerek aşamayız.

 

Her gün artan dilenci sayısına yetkililerden önlem alınmasını öneriyorum…

 

Seka Park’tan şikayetler,

 

İzmit merkezde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin her yerde yeşil alan yaptım diye öve öve anlattığı  Seka Park Projesi’nde bakım ve temizlik açısından son aylarda adeta sınıfta kaldı.

 

Tuvaletler, oturma grupları ve çevresi ve tüm alanda temizliğin tam anlamıyla yapılmaması nefes almak için gidenlerin şikayetlerine neden oluyor.

 

Yeşil alanda ve çiçekler bölümünde ise bakımın eskiye oranla daha az ve özensiz yapılması görüntü açısından bir başka şikayet konusu olarak dile getiriliyor.

 

Birde yürüyüş yapanların kullanması için konun spor aletleri ve çeşitli objelerde oluşan tahribatların elde geçirilip düzenlenmesi isteniyor.

 

Önümüzdeki süreçte kongre merkezinin de devreye girmesiyle daha çok aktif bir kullanım şartlarının yaşanacağı Seka Park’ta görev yapanların ve yetkililerin daha dikkatli daha özenli bir çalışma içinde olmasını öneriyorum.

 

Seka Park ile İzmit Devlet Hastanesi arasında yayaların kullandığı üst geçit ve etrafı gece aydınlatması olmadığı için buradaki geç iş cep telefonları ışığı yardımıyla oluyor.

 

Gece kullanımı için yaya köprüsünün ve etrafının aydınlatılması daha iyi olur diye düşünüyorum…

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı