Haber
14 Mayıs 2019 - Salı 17:23
 
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Kocaelispor’u yok sayanlar bir gün utanacak!
KOCAELİ Haberi
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Kocaelispor’u yok sayanlar bir gün utanacak!

Kocaelispor’u yok sayanlar bir gün utanacak!

 

 

Bu kentin spordaki tek ve tartışılmaz markası Kocaelispor’dur,

 

Kocaelispor, hangi ligde oynarsa oynasın bu kentin yaşayanları tarafından takip edilir, içeride dışarıda müsabakalarına gidilir, sevincine ve üzüntüsüne ortak olunur, her geçen gün taraftar sayısı artar…

 

Bu değişmez bir gerçektir…

 

2002’de genel, 2004’te yerel iktidarın değişmesiyle kentimizde (İbrahim Saral’ın iki dönemi hariç) Kocaelispor’a yönelik yapılan dışlayıcı tavırlar kapanma noktasına kadar uzanmıştı.

 

Kutsal olan yeşil siyahlı formayı giyen Orhan Görsen ve futbolcu arkadaşlarından oluşan yönetim kurulu buna izin vermeyerek bir kıvılcım yaktı, ardından Bahri Yavuz ve arkadaşları amatör lige kadar düşen Kocaelispor’u tekrar ayağa kaldırdı ve bugün 2. Lig’e yükselmek için play off oynama noktasına getirdi.

 

Play off yarı finalinin ilk ayağında deplasmanda Çorum Belediyespor’u 1-0 yenerek büyük avantaj elde eden Kocaelispor bugün İzmit’te rövanşta finale çıkmak için mücadele edecek.

 

Tabi ki her müsabakasının kendine yönelik bir zorluğu, bir hikayesi vardır. Avantajlı bir durumda olsak bile zorlu geçecek bir müsabaka bizi bekliyor.

 

Her zaman olduğu gibi 12’inci adam olarak görevini yerine getiren büyük Kocaelispor taraftarı tribünlerdeki yerine alacak ve takımının finale çıkması için gereken desteği verecek.

 

Kocaelisporlu futbolcuların da ortaya koyacakları başarılı mücadeleyle finale adını yazdıracaklarına yürükten inanıyorum…

 

Tabi ki hedefimiz final ve 2. Lig’e yükselmek…

 

Değerli okurlar,

 

Yıllardır transfer tahtası kapalı olan bir kulüpten bahsediyoruz,

 

Elinde tek dayanağı olan, tesislerinin vergi ve SGK borçlarının ödenmesiyle gitmesinin ardından transfer tahtasının açılması için,

 

Kocaeli Valiliği önderliğinde, milletvekillerinin, odaların ve STK’ların katılımıyla yardım kampanyası başlatılmış,

 

İkinci transfer dönemi sonrasında Kocaelispor yönetimi alacaklı olan teknik direktörler, futbolcular, menajerler düzeyinde çalışma başlatmış ve iyi bir mesafe kat etmişti.

 

Ancak,

 

Bugüne kadar yapılan bu tür çalışmalarda atılan adımlar, alınan imzalı belgeler ve ödenmeyen evraklar ne kadar zorlu bir süreç olduğunu çok net ortaya koyuyor…

 

Sezon sonunda nasıl bir tablo ile karşı karşıya kalacağız hep birlikte göreceğiz.

 

Gelelim yürek burkan gerçeğe,

 

Kocaelispor kulübü için Kocaeli Valiliği önderliğinde. Siyasi parti il başkanlarının, milletvekillerinin, oda başkanlarının, STK temsilcilerinin, belediye başkanlarının katılımıyla “Efsane geri dönüyor” başlığıyla 4 ay süren bir kampanya başlatılmıştı.

 

Bu kampanyada 190 bin 900 TL toplanmıştı.

 

Fenerbahçe Kulübü’nün, UEFA tarafından belirlenen kurallar sonrasında yaşadığı ekonomik durumu gidermek ve yapılacak transferlerde ceza almamak için taraftarlar el ele vererek kampanya başlattı. Fenerbahçe Kulübü'ne bağış için başlatılan WinWin kampanyasına, Kocaeli’den Fenerbahçe’ye SMS'ler hariç 3 bin 78 forma bağışı yapıldı.

 

300 TL’den satılan formaların toplam bedeli ise 923 bin 400 TL oldu. Bu rakamla birlikte Kocaeli, il sıralamasında 8’inci sırada yer buldu.

 

Bu kentte yaşayanlar bu kentin takımına yeterli desteği vermeyenler söz konusu Fenerbahçe olunca ellerinden geleni yapıyorlar…

 

Bunları yapanlar bir gün gelecek utanacaklar…

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı