Haber
13 Haziran 2019 - Perşembe 17:11
 
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Hüseyin Üzülmez hayırlı olsun…
KOCAELİ Haberi
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Hüseyin Üzülmez hayırlı olsun…

Hüseyin Üzülmez hayırlı olsun…

 

 

1965/1966 sezonunda ilimizin amatör kümesinde futbol oynayarak adını futbol ailesine duyuran, 1966/1967 futbol sezonunda 2. Lig’de profesyonel olarak mücadeleye başlayan Kocaelispor’u günümüze kadar bir çok başkan, bir çok yönetim kurulu üyesi yönetti.

 

Her başkan ve yönetim kurulu üyeleri kendi bilgisi ve kendi yöntemiyle Kocaelispor genel kurulundan aldığı yetkiyle daha evvel belirlenmiş tüzük doğrultusunda bir yönetim biçimiyle çalışma yaptı.

 

Kuruluşundan günümüze kadar olan zaman dilimi içerisinde 2. Lig şampiyonlukları, mahkeme kararı ile 2. Lig’den tekrar o günkü adıyla 1. Lig’e çıkış, 2 kez Türkiye kupası şampiyonluğu, ülkemizi avrupada temsil etme gibi başarılar elde edildi.

 

Kapanma noktasına gelen ancak formasını giydiği futbolcular tarafından buna izin verilmeyen, Bölgesel Amatör Lig’e kadar düşen, daha sonra mevcut başkan Bahri Yavuz ve arkadaşları tarafından tekrar profesyonelliğe döndürülen Kocaelispor bugün 3. Lig’de yer alıyor.

 

Bugüne kadar bir çok olağan ve olağanüstü kongreler yapılan Kocaelispor’da bugün olağan mali genel kurul ve olağanüstü seçimli genel kurul yapılacak.

 

Kocaelispor’un 3. Lig’de play off çeyrek finalinde iç sahada Çorumspor’a 3-0 yenilerek 2. Lig’e yükselmesi umutlarının bir başka bahara kalmasının ardından başlayan  tartışmalar,

 

Genel kurulda eski başkan ve yöneticilerin aidatlarını ödememeleri nedeniyle oy kullanamayacak olmasıyla tavan yaptı,

 

Sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplardan  yapılan yorumlar,

 

Yavuz ve ekibinin transfer tahtasını açması gerektiğinin belirtilmesi, yoksa aday olmaması, gelecek başkanın takımı şampiyonluğa oynatacak sözü vermesi gibi  söylevlerin ardından,

 

Yavuz’un bunun için  20 milyon liralık bütçe gerekiyor, şeklindeki açıklamasıyla konu farklı bir boyut kazandı.

 

Yavuz böyle bir bütçeyi oluşturacak durumda olmadığını belirterek kongrede aday olmayacağını açıkladı.

 

Volkan Özön başkan adaylığını yönetim kurulu üyelerinin listesiyle birlikte duyurdu.

 

Bu gelişmenin sonrasında önceki gün yapılan yoğun görüşmelerin ardından Özön  başkan adaylığından çekildiği açıkladı ve ardından önceki dönem Kartepe Belediye başkanlığı yapan daha evvel Kocaelispor’da yönetim kurulu üyeliğinde bulunan Hüseyin Üzülmez aday olduğunu duyurdu.

 

Üzülmez, “Çocukluğumdan beri taraftarı olduğum, üniversite yıllığımda dahi “Körfez Hüseyin” lakabıyla anıldığım ve bununla gurur duyduğum, sevincine kederine yıllarca ortak olduğum, her dönemde bir Kocaelispor gönüllüsü ve sevdalısı olarak maddi-manevi katkı sağlamaya çalıştığım, kentimizin sarsılmaz ve vazgeçilmez değeri olan Kocaelispor’umuz için bugün ben ve arkadaşlarım, elimizi taşın altına koyarak, kulübümüzü hak ettiği yerlere taşımak, marka üstünlüğünü ve kalıcılığını sağlamak için bu sorumluluğa talip olmaya karar verdik” ifadesiyle farklı bir çalışma içine girecek.

 

Değerli okurlar,

 

Bu sütunlarda Kocaelispor üzerine yazdığım en son yazıda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in önlerinde 5 yıllık bir görev süresi var, ikiside Kocaelispor’u seviyor, bir araya gelsinler ve 5 yıllık plan yapsınlar önerisinde bulunmuştum.

 

Bu gelişmenin gösterdiğine göre Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın onayı ile Hüseyin Üzülmez ekibini kurarak göreve gelecek.

 

Nasıl bir çalışma yapar, nasıl bir yöntem belirler bunu göreve geldikten sonra göreceğiz.

 

İbrahim Üzülmez’den yararlanır mı?

 

Bu yararlanma hangi düzeyde olur?

 

Büyükakın destekli Hüseyin Üzülmez’in Kocaelispor başkanlığı hayırlı olsun…

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı