Haber
07 Şubat 2019 - Perşembe 17:28
 
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Hürriyet’in toplantısındaki kendinden emin tavrı ve yansıyanlar
KOCAELİ Haberi
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Hürriyet’in toplantısındaki kendinden emin tavrı ve yansıyanlar

Hürriyet’in toplantısındaki kendinden emin tavrı ve yansıyanlar

 

Yerel seçimlere yönelik belediye başkan adaylarının seçim çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. Yapılan çalışmalar çerçevesinde gazetemizin ofisini ziyaret eden de oluyor, bizi davet edip çalışmaları hakkında bilgi alıp öneriniz var mı? sorusunu soranda oluyor.

 

Bu çerçevede dün CHP İzmit belediyesi başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in daveti üzerine Ramada Otel’de  yapılan projelerine yönelik öneri toplantısına gazetemizin yeni sorumlu yazı işleri müdürü Oğuzhan Aktaş ile birlikte gittim.

 

Bu tür toplantılara olanaklarım doğrultusunda erken gitmeyi tercih ederim, yeni aynı yöntemi uygulayıp saat 10.00’daki toplantıya saat 09.45’te gittim.

 

Otelin girişinde İsmet Çiğit, Ahmet Serimer, Cemalettin Öztürk , CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, SKM üyeleri, İzmit Belediyesi Meclis üyeleri ve ilçe yöneticilerine merhaba dedim. Yerime oturdum. Başkan adayı Hürriyet salona tam saatinde yani 10.00’da geldi. Herkesle tokalaşıp CHP ve İYİ Parti İl Başkanı, ilçe başkanı Çakar, SKM üyesi, Necat Çakır, Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, İYİ Parti İl SKM Başkanı Kaan Dilmen’in olduğu masaya oturdu. Karşıla SKM üyesi Yavuz Ulugün oturdu. Gazeteci arkadaşlarla birlikte güzel bir sohbet eşliğinde kahvaltı yaptık.

 

Çakar, Yıldız, Sarıbay’ın konuşmasının ardından söz alan İzmit Belediyesi Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet söz aldı.

 

Hürriyet, mavi renkli tayyörü ile, gülen yüzüyle,  akıcı, kendinden emin, duraksamadan, iyi bir hitap gücüyle yaptığı konuşmada sizlerden tesbit etmeye devam ettiğimiz çözüm önerilerimize katkı sağlayacak öneriler almak amacıyla bir araya geldik dedi.

 

Hürriyet’in toplantıda, iyi bir ekiple, düzgünce, dürüstçe, nezaketle, zerafetle, kadınlara yarışacak güzellikle seçim kampanyası yürütüyoruz. Yapacağımız çalışmalarda koyacağımız her tuğlada sizin de payınız olmasını istiyorum. 5 yıllık planlarımızda yaşanabilir bir kent, tercih edilen bir kent, güvenli bir kent, kaynakların israf edilmeden doğru kullanıldığı yapılan her projeden birlikte yararlanabilinen bir kent, olmasını istiyorum sözleri önemliydi.

 

Huzuru bozmadan devam edeceğiz. Bunu söylemle değil eylemde de yapıyoruz. Kentimizde yaşayanların yüzünün gülmesi gerekiyor. Bizin kullandığımız, “Gülümse İzmit Hürriyet Geliyor” sloganı, bizi karşılamaya gelen İzmitliler tarafından bulundu şeklinde yaptığı değerlendirmede toplantının bir başka noktasıydı.

 

Toplantıda romanlar konusu ısrarla gündeme getirildi.

 

Hürriyet, konu mahkemeye taşındı, süreci bizde takip ediyoruz şeklinde değerlendirme yaptı.

 

Özgür Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Çiğit’in üzerimizde baskı var, cümlesi sonrasında İşte Kocaeli’den Enver Elverdi’nin bu baskı konusunu biraz açın sözleri üzerine, ben söz alarak, “Ben söyleyeyim kimin baskı yaptığını. Verilecek özel ilanla baskı yapılıyor. Daha önce çalıştığım gazetede bunu bire bir yaşadım. Şimdi Mavi Kocaeli Gazetesi’nde bunu yaşamıyorum. Bu tür baskılar yaşanıyor” şeklinde yanıt verdim.

 

Fuara yönelik, engellilere yönelik ve tarih koridorunda ağaçlandırmayı kapsayan projeler yapılmasını önerdim.

 

Yapılan öneriler sonrasında son olarak söz alan, İsmet Çiğit, Bana sadece genel yayın yönetmenlerinin toplantıya geleceği söylendi,  bu kadar geniş olacağını bilseydim zamanımı ziyan etmezdim. Bence bir dahaki toplantıları gazeteci ve internet medyası diye ayrı yapın şeklinde konuştu.

 

“Ötekileştiriyorsun” diye Çiğit’e halkı olarak tepki gösterildi.

 

Ben sosyal paylaşım sitelerini kullanmıyorum, internetle aram iyi değil şeklindeki savunmalara kimse sığınmamalı.

 

Kabul etsek de, etmesek de internet her an bizimle birlikte, bu gerçeği unutmamalıyız…

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı