Haber
17 Nisan 2019 - Çarşamba 17:16
 
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Eryarsoy ile çay, simit eşliğinde değerlendirme
KOCAELİ Haberi
Orhan Balcı'nın Köşe Yazısı: Eryarsoy ile çay, simit eşliğinde değerlendirme

Eryarsoy ile çay, simit eşliğinde değerlendirme

 

 

Önceki gün ofiste çalışırken telefonum çaldı. Bende kayıtlı olmayan bir numara arıyordu, efendim dedim, “AK Parti tanıtım medya başkanı Sedat Köse olduğunu belirtip yarın saat 10.00’da müsaitseniz il başkanım ziyaretinize gelmek istiyor” dedi.

 

Buyrun beklerim dedim ve ekledim kahvaltı yapmayın birlikte simit ve kaşar peyniri yeriz dedim.

 

Dün saat 10.00’da İl Başkanı Abdullah Eryarsoy ve Sedat Köse birlikte geldiler.

 

Ofisteki arkadaşlarımızla selamlaştıktan sonra, çay, simit ve eski kaşar peyniri eşliğinde yaklaşık yarım saatlik bir sohbet gerçekleştirdik.

 

Haberi gazetemizin bugünkü 4’üncü sayfasında yazı işleri müdürüm Oğuzhan Aktaş toparlayarak siz değeri okurlarımıza sundu.

 

Yaptığımız değerlendirmede,

 

Teşkilatımız İzmit dahil canla başla çalıştı ve başaralı oldu dese de,

 

İlimizin lokomatif ilçesinin kazanılmamasının getirdiği bir buruklukta söz konusuydu.

 

Yerel seçimlerin değerlendirileceği kampın ardından genel merkez parti içi seçimlerini öne çekebilir bu tarihte ağustos ayı olabilir diyen Eryarsoy, Tahir Büyükakın’ın başarılı işlere imza atacağının altını çizip, önemli bir hedef koydu bu kentte yaşayan herkesin yaşanabilir kentler arasında ilimizin olması için destek vermesi gerektiğini de vurguladı.

 

Seçim kampanyasında aşırı bir sorunun yaşanmamasının siyasi partilerin başındaki il başkanlarının oluşturduğu olumlu havadan yansıdığına hem fikir olduk.

 

İlhan Bayram’ın bu kente önemli katkı sağladığının altını birlikte çizdik yeni genel sekreter konusunda genel merkezden veya Cumhurbaşkanımız bir insiyatif kullanmak isteyebilir şeklinde bir yorum yaptı.

 

Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

 

İl başkanları masasının tekrar kurulması konusuna sıcak baktığını bu konuda önümüzdeki süreçte bir çalışma yapacağını belirtmesi de verdiği önemli bir mesajdı,

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantı salonunun olmamasının gündeme gelmesinin ardından Mannesman Fabrikası’nın binasına yapılan Kongre Merkezi’nin içinde bir salonun kullanılmasının daha iyi olabileceğini de konuştuk.

 

İzmit Meclisi’nde iyi işlere destek vereceğiz şeklindeki sözlerinin altını çizen Eryarsoy,

 

Başarılar dileyip, hangi makamdan olursanız olun görevi devrettikten sonra önemli olan yürüyüş yolunda başımız dik yürümek bunun için çok dikkatli bir şekilde çalışıyoruz diyerek sohbetimizi noktaladık.   

 

Değerli okurlar,

 

Bu kentten görevli olarak gitmen ve tatillerin dışında ayrılmadım.

 

Kentin insanını, kentin siyasi geçmişini kendime göre bilirim.

 

2004 yılında değişen yerel iktidar sonrasında ilimizde değişen dengelerle siyasette, STK yönetimlerinde yeni isimler yeni yüzler ortaya çıkmaya başlamıştı.

 

Kocaelispor’da yaşanan değişimden etkilenmiş İbrahim Saral başkanlığında oluşturulan yönetim kurulunda Abdullah Eryarsoy da görev almıştı.

 

O dönemlerden tanıdığım Eryarsoy daha sonra il yönetiminde görev aldı, Şemsettin Ceyhan’ın milletvekili aday adayı olmasının ardından il başkanlığı görevini üstlendi.

 

Önce 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlerini ardından da 31 Mart Yerel seçimlerini yönetti.

 

Genç olmasına karşın başarılı bir il başkanlığı yaptı.

 

Parti içinde, parti dışında hoşgörüyle bakıldı, sevildi, sayıldı ve iyi bir grafik çizdi.

 

Gelecekte neler yapacak?

 

Nasıl bir il başkanlığı süreci yaşayacak?

 

Göreve devam edecek mi?

 

Hep birlikte bekleyip göreceğiz…

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı