Haber
11 Eylül 2018 - Salı 15:03
 
Önce arabayla çarptı, sonra bıçakladı! Savunması ise ettirdi!
Kırmızı ışıkta arabalarına çarptıkları genci bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen 17 yaşındaki cani ve arkadaşının yargılanmasına başlandı. 'Sustalı' diye tabir edilen bıçakla cinayeti işleyen zanlının olaydan sonra, Ne yapayım öldüyse öldü, hepimiz öleceğiz dediği ileri sürüldü.
GÜNCEL Haberi
Önce arabayla çarptı, sonra bıçakladı! Savunması ise ettirdi!

Konya'da, kırmızı ışıkta arabalarına çarptıkları Orhan Kingütmez'i (26) bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen A.Ç. (17) ve arkadaşı Serkan Yıldırım'ın (19) Konya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı. İlk duruşmada tutuklanan Serkan Yıldırım savunmasında A.Ç.'nin Orhan Kingütmez'i bıçakladıktan sonra kendisine dönerek, "Ben yaptım. Sakin ol. Kimse bize bir şey yapamaz" dediğini ileri sürdü. 'Sustalı' diye tabir edilen bıçakla cinayeti işleyen A.Ç., olaydan sonra Kingütmez'in öldüğünü öğrenince polise, "Ne yapayım öldüyse öldü; hepimiz öleceğiz" dediği ileri sürüldü.

 

NE OLDU?

Olay, 8 Ekim 2017 günü saat 22.45 sıralarında merkez Meram İlçesi Ahmet Özcan Caddesi'nde meydana geldi. Ehliyetsiz sürücü Serkan Yıldırım yönetimindeki otomobil, kırmızı ışıkta bekleyen market işleten Orhan Kingütmez yönetimindeki hafif ticari araca çarptı. Araçtan inen Orhan Kingütmez, Yıldırım ve yanında bulunan A.Ç. ile tartışmaya başladı.

 

KOVALAYIP BIÇAKLADI

Tartışma sırasında A.Ç., yanında taşıdığı bıçakla Orhan Kingütmez'e saldırdı. Kaçan Kingütmez, cadde üzerinde bulunan parkın duvarından atlarken düştü. A.Ç., Orhan Kingütmez'i yakalayıp, biri göğsünden olmak üzere vücudunun 4 yerinden bıçakladı. Kanlar içinde yere yığılan evli ve 1 yaşındaki 1 çocuk babası Kingütmez, çağrılan ambulansla kaldırıldığı Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

 

ALKOLLÜ ÇIKTI

Olayın ardından kaçan sürücü Serkan Yıldırım ve arkadaşı A.Ç., polis tarafından kısa sürede yakalandı. Gözaltına alınan sürücü Serkan Yıldırım'ın 1.50, A.Ç.'nin de 2.20 promil alkollü olduğu tespit edildi.

 

NE YAPAYIM ÖLDÜYSE; HEPİMİZ ÖLECEĞİZ

'Sustalı' diye tabir edilen bıçakla cinayeti işleyen A.Ç., olaydan sonra Kingütmez'in öldüğünü öğrenince polise, "Ne yapayım öldüyse öldü; hepimiz öleceğiz" dediği ileri sürüldü.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı