Haber
20 Eylül 2019 - Cuma 12:10
 
Okullarda kimyasal önlemi… Çocuklar teneffüse çıkarılmıyor
Geçtiğimiz günlerde Tuzla’da kimyasal üretim yapan bir fabrikada çıkan yangın sonucu havaya yoğun şekilde kimyasal madde yayıldı. Bugün yağan yağmurla bu kimyasalların yere ineceği söylentisi özellikle İstanbul Anadolu yakasında bulunan bazı okullarda paniğe neden oldu.
YAŞAM Haberi
Okullarda kimyasal önlemi… Çocuklar teneffüse çıkarılmıyor

Okullardan öğrenci velilerine bugün atılan mesajda çocukların teneffüse çıkarılmayacağı duyuruldu.

 

Sayın Velilerimiz,

 

18.09.2019 Çarşamba günü Tuzla Deri Sanayindeki bir firmada yaşanan yangından sonra söz konusu firmada kullanılan ve yanan kimyasalların zararlı gazlarının İstanbul ve bazı komşu illerde yayılmış olabileceği bilgisi pek çok farklı kanaldan kurumumuza ulaşmıştır. 20/21/22 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul için beklenen yağışla birlikte, atmosferde birikmiş olan kimyasalların yeryüzüne inmesi riskine karşı okulumuzda tedbirlerimizi alacağız. 20 Eylül 2019 Cuma günü, havanın yağışlı olması durumunda öğrencilerimizin teneffüslerde ve öğlen arasında bina dışına çıkmayacaklarını bildiririz.

 

Saygılarımızla

 

UZMANLAR ‘TEHLİKE YOK’ DEMİŞTİ


Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve bilim insanları kimyasalların yağmurla yayılması riskinin olmadığını belirtmiş ve sosyal medyada dönen uyarı mesajlarının gerçeği yansıtmadığını duyurmuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı