Haber
08 Eylül 2017 - Cuma 09:29
 
Okullara kamera kapıya polis!
2017-2018 eğitim ve öğretim sezonuna az bir süre kala gerçekleştirilen okul güvenliği toplantısında konuşan Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban, okullarda güvenliğin üst düzeye çıkarılacağını belirtti
KOCAELİ Haberi
Okullara kamera kapıya polis!

Yeni eğitim ve öğretim sezonunun açılmasına az bir süre kala Sabancı Kültür Merkezi’nde Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban başkanlığında 2017-2018 eğitim öğretim yılı okul güvenliği toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcısı Dursun Balaban’ın yanı sıra  İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, mahalle muhtarları, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları katılım gösterdi.

ÇOCUKLARIN İYİ BİR EĞİTİM ALMASI HERKESİN ORTAK DEĞERİ

Toplantıda ilk olarak konuşan Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban sözlerine ilk olarak 2017-2018 Eğitim ve öğretim sezonunun hayırlı olması temenilerinde bulundu. Konuşmalarına devam eden Balaban, en kıymetli en değerli varlıklar olan çocuklarını iyi bir eğitim alması herkesin ortak bir değeri olduğunu kaydetti.

 

DEVLET EĞİTİM KONUSUNDA HASSAS

Vali Yardımcısı Balaban, “Devlet ve hükümetimiz eğitim konusunda okadar hassaski bu toplantı tüm Türkiye’de gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla hepimizin eğitim konusunda bir görevi var herkesin sorumluluğu bulunmaktadır.” İfadelerini kullandı.

 

İYİ EĞİTİM HUZURLU YAŞAMAK DEMEK

Konuşmalarına devam eden Balaban, “Eğitim konusunda üstümüze düşen görevleri eksiksiz bir şekilde yaparsak geleceğimizi kurtarmış olacağız. En büyük arzumuz huzurlu bir ülkede yaşamaktır. Çocuklarımıza ne kadar iyi eğitim verirsek bu huzur sağlanacaktır” şeklinde konuştu.

 

 SERVİSÇİ KAVGALARINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Konuşmalarına okul güvenliği konusuna değinen Vali Yardımcısı Dursun Balaban, servis araçları konusuna dikkat çekerek “Okul servislerinin güzergahları, şoförleri, çalışan personelleri sıkı ve titiz bir takiple kontrol edilecektir. Servisçiler aralarında kavga ederek sorunlar teşkil etmektedir. Biz bunlara müsaade etmeyeceğiz.” Dedi.

OKUL ÇEVRESİNDE YABANCI OLMAYACAK

Vali Yardımcısı Balaban, okul çevrelerinde öğrencinin velisinin haricinde yabancı hiçbir kimsenin olamayacağını belirterek” Valilik olarak yasak koyacağız. Okul çevresinde gezen birini gördüğümüzde emniyet güçleri gerekli yasal işlemleri başlatacaktır. Bunu yapmazsak öğrencilerimizin güvenliğini tehlikeye atarız. Bu konuda idarecelerin, okul aile birliği başkanlarının ve öğrenci velilerinin desteğini istiyoruz. Okul çevrelerinde emniyet güçleri sürekli olarak devriye atacaklar. Öğrencilerimizin güvenliğini şansa bırakamayız.” İfadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı