Haber
15 Eylül 2019 - Pazar 14:51
 
'Okul Gıdası' logosu ertelendi
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumların bünyesindeki gıda işletmelerinde satışa sunulacak hazır ambalajlı gıdalarda 'Okul Gıdası' logosunun kullanımına ilişkin süre bir yıl ertelendi.
GÜNCEL Haberi
'Okul Gıdası' logosu ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı kurumlarda faaliyet gösteren kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde satışa sunulacak hazır ambalajlı gıdalarda "Okul Gıdası" logosunun kullanımı bir yıl süreyle ertelendi.

 

Resmi Gazete'de yayımlanan, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "Okul Gıdası Logosu Uygulaması Usul ve Esasları Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği" ile gıda işletmecilerine tebliğ hükümlerine uyum sağlamaları için 7 Eylül 2020 tarihine kadar süre tanındı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle, MEB'e bağlı resmi ve özel okul ile kurumların bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi işletmelerde satışa sunulacak hazır ambalajlı gıdaların etiketi üzerinde "Okul Gıdası" logosunun yer alması kararlaştırılmıştı. Tarım ve Orman Bakanlığınca hazırlanan tebliğin yürürlüğe girme tarihi daha önce 16 Eylül 2019 olarak belirlenmişti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı