Haber
10 Ağustos 2018 - Cuma 15:17
 
Okul Bahçeleri otopark olacak mı?
Esnafın şikayetleri sonrası, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz yaptığı açıklama ile 4 okulun bahçesinin esnafların rahatlaması için otopark olarak okullar açılana kadar ücretsiz hizmet vereceğini açıklamıştı
KOCAELİ Haberi
Okul Bahçeleri otopark olacak mı?

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, yaptığı açıklama ile İzmit’te bulunan esnafın şehir merkezine yaklaşan AVM’ler ile birlikte zor durumda kaldığını, iş yapamadıklarını söyleyerek esnafın kendilerinden ücretsiz otopark talebinde bulunduğunu ve talebe cevap vermek için çalışacaklarını söylemişti. Ayaz, ücretsiz otopark için Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüştüklerini ve 4 okulun bahçesinin kullanılacağını söylemişti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise konu hakkında kendilerine ulaşan net bir  bilgi olmadığını ücretli bir sisteminde olabileceğini söylediler.

 

UYGULAMAYA BU YAZ GERİ DÖNÜLDÜ

Bilindiği üzere OHAL döneminde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların, okul bahçelerini otopark olarak kullanması yasaklanmıştı. Milli Eğitim’e yaz tatili döneminde önemli oranda bütçe kazandıran bu uygulamaya Temmuz başı itibari ile geri dönülmüş, okul bahçelerinin yeniden ücretli otopark olarak kullanılmasının önü açılmıştı.  Hasan Ayaz’ın ücretsiz otopark olacak açıklamasının ardından ise okul yönetimlerinin ve milli eğitim müdürlüğünün bunu kabul edip etmeyeceği merak ediliyor.  

 

ÜCRET ÖDENECEK Mİ?

Hasan Ayaz’ın, esnafları rahatlatmak için proje gerçekleştirdiklerini belirten açıklamasının ardından otoparkların ücretsiz olması beklenirken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları kendilerine böyle bir bilginin gelmediğini ve net bir bilginin henüz olmadığını söylediler. İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’te konunun netleşmediğini söylerken 2011 yılında yine gündeme geldiğini fakat otoparkın ücretli olarak hizmet verdiğini söyledi. Hasan Ayaz’ın açıklamasına rağmen konu netleşmezken konu ile ilgili son kararı Milli Eğitim verecek.

 

STJ. MUH. Tuğçe Hocaoğlu

 

 

 

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı