Haber
19 Haziran 2019 - Çarşamba 16:37
 
Oğlunu tabancayla yaralayan babanın sorusu şaşırttı
Olay, 4 Haziran 2018ʹde Zonguldak Ereğli Uzunmehmet Mahallesi Hakkı Gülerman Sokak’ta meydana geldi. Halil T. (55) olay günü, boşandığı eski eşi F.T. ile oğlu Hasan T.’nin (24) birlikte yaşadığı eve gitti. Halil T. kendisine kapıyı açan oğlunu, tabancayla ateş ederek vurdu.
GÜNCEL Haberi
Oğlunu tabancayla yaralayan babanın sorusu şaşırttı

Olay, 4 Haziran 2018ʹde Zonguldak Ereğli Uzunmehmet Mahallesi Hakkı Gülerman Sokak’ta meydana geldi. Halil T.  (55) olay günü, boşandığı eski eşi F.T. ile oğlu Hasan T.’nin (24) birlikte yaşadığı eve gitti. Halil T. kendisine kapıyı açan oğlunu, tabancayla ateş ederek vurdu. Vücuduna isabet eden 3 kurşun ile ağır yaralanan Hasan T. hastanedeki tedavisinin ardından sağlığına kavuştu.

 

Tutuklanan Halil T. hakkında ise ʹtasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüsʹ suçundan 28 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 

 

Zonguldak 1ʹinci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanık Halil T., şikayetçi oğlu Hasan T. ve yakınları katıldı. Halil T. mahkemedeki ifadesinde 6 ay boyunca sokaklarda kaldığını, eski eşi ile oğlunun kendisini eve almadıklarını öne sürdü. Tutuklu baba, mahkemeden oğluna, ˮBaban seni neden öldürmek istedi?ˮ sorusunun sorulmasını istedi. Mahkeme başkanı da soruyu Hasan T.’ye yöneltti. Hasan T., babası hakkında evden uzaklaştırma kararı aldırıldığını ancak kendisinden sürekli para istediğini anlatarak, “Babamın beni, küçük kızları taciz ettiğini, annemi aldattığını ve bir dostu olduğunu bildiğim için öldürmek istediğini düşünüyorum. Artık para vermeyeceğim yönündeki sözlerimin de etkisi olduğunu düşünüyorumˮ dedi.

 

Mahkeme, Halil T.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı tanıkların dinlenmesi için erteledi. 

Kaynak: (BÜLTENLER) - Bültenler Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı