Haber
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 09:46
 
Ödeme yapılmayınca büfenin ihalesi feshedildi!
19 Haziran’da aylık 8 bin TL muhammen bedelle kiraya çıkan Cumhuriyet Parkı’nın güney batısındaki büfe 50 bin TL gibi uçuk bir bedelle mevcut işletmecisi tarafından kiralanmıştı.
EKONOMİ Haberi
Ödeme yapılmayınca büfenin ihalesi feshedildi!

Fakat işletmeci tebliğ süresinden sonraki 15 günde gerekli ödemeleri yapmayınca ihale İzmit Belediyesi tarafından feshedildi

 

YENİ İHALE YAPILACAK

 

Bundan sonraki süreçte ihale İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e sunuldu. Hürriyet’in onayının ardından Sadrettin Yolcu’ya tebliğde bulunuldu. Tebliğ tarihinden itibaren ödeme yapmak için Yolcu’nun 15 gün süresi vardı. O süre geçtiğimiz gün mesai saati itibariyle sona erdi ve ihale fesih oldu. Böylece Yolcu’nun yatırdığı 9 bin 500 liralık teminat da yanmış oldu. Büfe için yeniden ihale yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil. Yetkililer konunun idarenin takdirinde olduğunu ifade ediyorlar.

 

22 GÜNLÜK SÜREDE ÖDEME YAPILMADI

 

Tebliğ süresiyle birlikte 22 günlük sürede teklif verilen kira bedeli 1 senelik peşin olarak ödenmesi gerekiyordu. Kira bedelinin yanı sıra üç yıllık kira bedelinin yüzde 6’sına tekabül eden kati teminat bedeli ve üç yıllık kiranın binde 5.69’u olan karar pulu vergisinin de ödenmesi şartı vardı. Bu ödemeler yapılmadığı için İzmit Belediyesi mevcut ihaleyi fesih etti. Fesih’in ardından büfe için önümüzdeki günlerde yeniden ihale yapılacak.

 

6 TAŞINMAZA TALİPLİ ÇIKMIŞTI

 

19 Haziran’da İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın başkanlığında gerçekleşen toplantıda en fazla kira geliri getirecek yer olan Cumhuriyet Parkı’nın güney batısındaki büfe aylık 8 bin TL’lik muhammen bedelli ihaleye çıktı. Büfe için, Nazan Akçay’ın vekili Osman Boynukara, Mustafa Horoz, Alper Zaimoğlu ve Sadrettin Yolcu teklif verdi. İlk 5 tur açık arttırma usulüyle yapılırken katılımcılar son tekliflerini yazılı olarak verdi. Katılımcılardan Osman Boynukara 8 bin 66 TL, Mustafa Horoz 9 bin TL, Alper Zaimoğlu 8 bin 70 TL, Sadrettin Yolcu 50 bin TL teklifte bulundu. İhaleyi 50 bin TL teklif sunan mevcut işletmeci Sadrettin Yolcu kazanmıştı. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı