Haber
14 Eylül 2017 - Perşembe 09:18
 
O okulun velileri çocukları için imza topluyor
Körfez Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan Petkim Ortaokulu’nda velilerin ATM isyanı büyüyor. Veliler, çocuklarının can güvenliğinin tehlikede olduğunu belirterek imza kampanyası başlattı
KOCAELİ Haberi
O okulun velileri çocukları için imza topluyor

Kocaeli’nin Körfez ilçesi Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan Petkim İlk ve Ortaokulu’nda bu okulun 150 metre uzağında olmasına rağmen trafik yoğunluğu oluşturduğu öne sürülen bankamatiklerin okulun önüne kadar getiriliyor olmasına veliler tepki göstermişti. Geçmişte burada kazaların yaşandığını, bir öğrencinin yaralandığını belirten veliler, kurulmakta olan 13 banka ATM’sinin inşasının durdurulmasını istemişti. Soruna çözüm bulamayan veliler, bu kez de imza kampanyası başlattı.

İMZA KAMPANYASI

O veliler, şimdi de “Okulun önünde bankamatik cihazı istemiyoruz” diye imza kampanyası başlattı. Körfez Petkim İlk ve Ortaokulu Okul Aile Birliği yönetimi tarafından başlatılan imza kampanyasına çok sayıda kişi imza attı. Bankamatiklerin okul önüne konulması ile birlikte zaten yoğun olan trafik akışının daha da yoğunlaşacağını belirten veliler, topladıkları imzaları yetkili makamlara ileteceklerini söyledi. Başlatılan imza kampanyasına binlerce imzanın atılması bekleniyor. Okul idaresi tarafından da desteklenen imza kampanyası, tamamlandığı zaman yetkili makamlara ulaştırılacak. Okul önüne bankamatik cihazı koymak isteyen firma ise okul önündeki çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı