Haber
11 Eylül 2017 - Pazartesi 13:48
 
O büst kaldırıldı
Günlerdir Türkiye’nin gündeminde olan ve İzmit Topçular Mahallesi’nde bulunan 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait büst kaldırılıdı.
GÜNCEL Haberi
O büst kaldırıldı

İzmit Topçular Mahallesi’nde 15 Temmuz’un yıl dönümünde İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından açılışı gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitler Anıtı günlerdir Türkiye’nin gündemindeydi. İçerisinde, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Genelkurmay Başkanlığı binası, Türkiye Büyük Millet Meclisi binası, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve pek çok küçük heykel bulunan parkta bir de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tasviri bulunuyordu.

DOĞAN HEYKELİ SAVUNMUŞTU

Heykelin bir bakıma mimarı olan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Erdoğan heykeline gelen yoğun eleştirilere, “Zaten hiç kimse Erdoğan’a benzeyemez. Yapıtlar, yaşadığımız acıları unutmamak için birer simge gibi. Yüzde 100 benzeyecek gibi bir durum söz konusu değil. Bir başka parka daha, uzun adam heykeli diktik. O da benzemiyor. Ama bir simgeyi ifade ediyor. Bu tür çalışmalara böyle bakmak lazım” diyerek yapılan büstü savunmuştu.

 

İşte o büstün eski ve yeni fotoğrafları;

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı