Haber
24 Mart 2018 - Cumartesi 16:15
 
Nurettin Çelik: İlim ve umut beklerken şehre zehir gelecek
Saadet Partisi Kocaeli İl Teşkilatı’nın aylık faaliyetlerini değerlendirdiği İl Divan Toplantısı Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
KOCAELİ Haberi
Nurettin Çelik: İlim ve umut beklerken şehre zehir gelecek

Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Sinan Ejderoğlu ve Mustafa İriş, İl Başkanı Nurettin Çelik, yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Nurettin Çelik, “Ülke olarak yoğun sıcak, bir o kadarda sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Özellikle yerelde birkaç hususa dikkat çekmek istiyorum. Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Büyükşehir’in üç döneminin anlatıldığı bir toplantı icra edildi. Aklımıza gelen soru şu oldu ’ne yaptılar?’ Çim, çiçek birkaç viyadük ve köylerde kullanılmayan çocuk alanları yaptılar. Seka Kağıt Fabrikasını kapatıp müzeye çeviriyorlar, Ülkemizin şeker fabrikalarını kapatıp bu milletin geleceğini ipotek ediyorlar” dedi.

 

İNSAN SAĞLIĞINI DOĞRUDAN ETKİLİYOR

 

Umuttepe’de yapılması planlanan katı atık yakma tesisi ile ilgili olarak konuşan Nurettin Çelik, “Önümüzdeki süreçte Kocaeli’yi ilgilendiren ciddi bir adım atılıyor. Kocaeli’yi önümüzdeki süreçte çok da fazla meşgul edecek ve 2006 yılından bu yana konuşulan bir çöp fabrikası hadisesi var. Toplanan bütün evsel atıkların yakılarak enerjiye dönüştürüleceği bir tesis olacağı söyleniyor. Kocaeli’nin bütün dinamikleri bununla ilgili görüşlerini belirttiler. Ayın 3’ünde de yer tespiti ile ilgili bir çalışma ve ÇED raporu hazırlanacak. Biz Saadet Partisi olarak bu tip tesislere karşı değiliz. Ancak bu tip tesisler özellikle insan sağlığını doğrudan ilgilendirdiği için yapılacak yerle alakalı hassas davranıyoruz. Bunun yerini Umuttepe’deki ormanlık arazi olarak belirlemişler. Sadece işin ekonomik boyutunu düşünmüşler. Umuttpe’de üniversitenin bulunduğu alandan ilim ve umut beklerken o fabrika eğer oraya kurulursa tabi ki oradan şehre zehir gelecektir” dedi.

 

14 BİN 127 ÜYE ADINA İTİRAZ EDİYORUZ

 

Tesisin Umuttepe’de yapılmasının kente büyük zara vereceğini belirten Çelik, “Dolayısıyla bu süreçte biz Kocaeli Üniversitesini göreve davet ediyoruz. Konuşacaklarsa bugün konuşsunlar, konuşmayacaklarsa bir daha hiç konuşmasınlar. Tabi ki Kocaeli’mizde 14 bin 127 üyeyi temsilen bu sözlerimi ifade ediyorum. Yeri mutlaka gözden geçirilerek bu milletin sağlığı ile oynanabilecek zemin hazırlanmasının önüne geçilmelidir. Önümüzde bunu çok daha fazla gündeme getireceğiz. Eğer bizim üyelerimiz içerisinden itirazı olan arkadaşlarımız da varsa gelsin itirazlarını bize iletsin. Kocaeli’de büyük bir kitle yumak yumak bir araya geliyor. Kendi kentine kendi sağlığına kendi geleceğine sahip çıkabileceği zaman ve zemine birlikte giriyoruz. İnşallah bu konuyla alakalı da ilgililer sesimize cevap verecek gerekli adımları atarlar” şeklinde konuştu. Konuşmaların sonunda partiye yeni üye olanlara Genel Başkan Yardımcıları tarafından rozet takdim edildi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı