Haber
09 Ağustos 2019 - Cuma 09:25
 
Nostradamus'un 2019 kehanetleri Türkiye'de deprem öngörüsü gerçek mi oluyor
DENİZLİ 'deki deprem Nostradamus'un Türkiye ile ilgili kehanetlerini akıllara getirdi. Nostradamus'un Türkiye kehaneti kan donduracak cinsten...Peki, Nostradamus'un kehanetleri neler?
GÜNCEL Haberi
Nostradamus'un 2019 kehanetleri Türkiye'de deprem öngörüsü gerçek mi oluyor

Baba Vanga, Shipton Ana ve Nostradamus'un isimlerini duymayan yoktur. Bu kahinler birçok olayı bilmesiyle sık sık gündeme geliyor. Özellikle Bulgar kahin Baba Vanga sık sık anılan isimlerden birisi. Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü kahini Nostradamus'un 2019 yılı hakkındaki ilgili kehanetleri birçok kişiyi korkuttu. Bugüne kadar birçok kehaneti gerçekleşen Nostradamus'un Türkiye ile ilgili bulunduğu kehanet kan donduracak cinsten.

 

 

Nostradamus'un 2019 kehanetleri Türkiye'de deprem öngörüsü gerçek mi oluyor - Sayfa 1


Yüzyıllar kitabı yeniden okunmaya başlandı

 

Kahin denince akla ilk gelen isim o 'Nostradamus'. Günümüzden binlerce yıl önce yaşamış olan Nostradamus'un birçok kehanetinin gerçekleştiği biliniyor. Ünlü kahin Nostradamus'un 'Yüzyıllar' adlı kitabındaki bölümler yeniden okunmaya başlandı.


Kehanet doğru mu olacak?

 

Endonezya'da yakın zamanda meydana gelen depremler sonrası uzmanlar 'kehanet doğru mu olacak' tartışması başladı. Ancak kehanetler İngiliz uzmanları ikiye bölmüş durumda. Zira uzmanlar depremlerle ilgili Nostradamus'un Yüzyıllar adlı kitabındaki bölümleri farklı şekillerde yorumluyorlar.

 

Nostradamus'un 2019 kehanetleri Türkiye'de deprem öngörüsü gerçek mi oluyor - Sayfa 5


Deprem kehaneti çoktan gerçekleşti

 

Deprem olacağı kehanetine karşı çıkan bir isim Fransız uzman Fontbrune. Fontrune'ye göre Nostradamus'ın deprem kehaneti çoktan gerçekleşti. Kitabın üçüncü cildindeki Türkiye depremi kehaneti Gölcük depremiydi ve yeni bir deprem olmayacak.

 

Nostradamus'un Türkiye kehanetleri depremle de sınırlı değil

 

Ancak kehaneti farklı yorumlayanlar için durum daha korkutucu. Bir dizi uzmana göre Nostradamus'un kehaneti henüz gerçekleşmedi yakın bir gelecekte bir deprem olacak. Astrolojiden faydalanarak kehanetlerinde kesin zamanlama verileri kullanan ilk kahin olan Nostradamus'un Türkiye kehanetleri depremle de sınırlı değil.


Türkiye ilk olarak ikinci cildin 52'nci dörtlüğünde geçiyor

 

Deprem ve savaş Fransız şifre çözücü Jean-Charles De Fontbrune'ye göre, Türkiye ilk olarak ikinci cildin 52'nci dörtlüğünde geçiyor: Atina ile savaş Geceler boyunca yeryüzü sallanacak, Sonraki baharda iki kez daha olacak Korent, Efes boğulacak denizde, Yiğit şampiyonlar savaşa girecek…


İki ülke askeri savaşa girecek

 

Fontbrune'un ismini veremediği bir ülke iki deniz (Ege ve Karadeniz) arasından geçerek Yunanistan ve Türkiye'ye karşı yola çıkacak. Ardından iki ülke askeri savaşa girecek Türkiye ile ilgili ikinci kehanet üçüncü cildin üçüncü dörtlüğünde geçiyor.

 

Nostradamus'un 2019 kehanetleri Türkiye'de deprem öngörüsü gerçek mi oluyor - Sayfa 8


Hayret verici, hatta ürkütücü olmakta

 

Mars, Merkür ve Ay bir araya gelecek, Güney'de korkunç bir kuraklık görülecek Asya'nın dibindeki toprak sarsılacak Korent ve Efes'te karışıklık…Nostradamus'a göre III. Dünya Savaşı 2076'da meydana geliyor. Şifre çözücü Peter McHoll, bütün bu engelleri kavramaya yönelik karmaşık bir ruh haline rağmen ünlü kahinin bu işi inanılamayacak bir başarıyla kazandığını söylüyor. Aynı zamanda McHoll'e göre bu başarı oldukça şaşırtıcı. Ve kehanetler, daha yakından ve derinlemesine incelendikçe, hayret verici, hatta ürkütücü olmakta…

 

Nostradamus'un 2019 kehanetleri Türkiye'de deprem öngörüsü gerçek mi oluyor - Sayfa 10


ABD'yi sarsacak bir salgından söz ediyor

 

Yüzyıllar kitabında yaklaşmakta olan büyük bir salgın hastalığa dair birçok dize vardır. İncelemelere göre Nostradamus, etkisi çok büyük olacak ve ABD'yi sarsacak bir salgından söz ediyor. Bunlar HIV virüsü, depresyon, uyuşturucu bağımlılığı, yoksulluk, deli dana, cehalet ve önyargı…

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı