Haber
10 Ekim 2018 - Çarşamba 13:52
 
Nevzat Doğan: Sallayın Türkiye'yi!
Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Belediyespor Kadın Basketbol takımıyla ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Sporculara seslenen Doğan, “Bu şehri temsil etme onuru sizlere ait. Size güveniyoruz, sallayın Türkiye’yi!” dedi.
SPOR Haberi
Nevzat Doğan: Sallayın Türkiye'yi!

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 41 Burda AVM’de bulunan Simit Sarayı’nda yeni sezonda Süper Lig’de mücadele edecek olan İzmit Belediyespor Kadınlar Basketbol Takımı’nın lansmanında sporculara seslendi. Takımın sponsorunun 41 Burda AVM olması sebebiyle seçilen Simit Sarayı’nda kahvaltı ile başlayan programa yoğun ilgi gösterildi. Toplantıya İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Belediye Başkan yardımcısı Güray Oruç, İzmit Belediyespor Kulüp Başkanı Muhammet Öztürk, İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Mert Köprücü, Kadın Basketbol Takım Kaptanı Ceyda Kozluca ve sporcular katıldı.

 

KENTİMİZ SÜPER LİG’DE OLMAYI GEREKTİRİYOR

Takımın Kaptanı Ceyda Kozluca, “İzmitli olarak İzmit’i Süper Lig’de temsil edeceğimizden dolayı onur duyuyorum. 41 Burda Avm’de bizim için sponsorluk anlamında çok önemli” dedi.  Baş Antrenörü Mert Köprücü ise, “Sosyal sorumluluk projesi olarak çıktığımız yolda Sayın Başkanı’mız sayesinde Süper Lig’de kadar geldik umarım Süper Lig’de de İzmit’i en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. İzmitliler olarak Süper Lig’de bulunmak zorundayız. Çünkü kentimiz bunu gerektiren bir kent. Destekleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

9 BRANŞTA 550 LİSANSLI SPORCUMUZ VAR

İzmit Belediyespor Kulüp Başkanı Muhammet Öztürk, “İzmit Belediyespor kulübü olarak yaklaşık 9 branşta 550 lisanslı sporcularımız sporuna devam etmekte olup özverili bir şekilde kulübümüzle çalışma faaliyetlerini sürdürüyoruz. Kadın basketbol takımını kurarken kurumumuza yakışır şekilde sporcu araştırması yaptık. İzmitli hocamızla beraber hiçbir şekilde Kocaeli’ye zarar getirecek sporcularla çalışmadık. Adında fazlasıyla söz ettirecek birçok projemiz var. Projemizin mimarı Nevzat Doğan’a, azmi, vizyonu nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

 

ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ ÇİZDİĞİ YAKALAMALIYIZ

Takımın Süper Lig’e çıkması üzerine düzenlenen basın toplantısında konuşan Belediye Başkanı Dr Nevzat Doğan, “İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’mız Süper Lig’de. Çağdaş uygarlıklar mücadelesinde eğer bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çizgiyi yakalamak istiyorsak iyi eğitim, iyi sağlık demeliyiz. Sporu skor için değil aynı zamanda toplumun daha sağlıklı olması için de istemeliyiz. Çocuk hekim olarak da bu gerçekliği tıbben de bilen biri olarak sporcu bir Belediye Başkanı ve Belediye’yiz. Selçuklu Devleti’nde iyi sporculardan oluşan liderlerimiz oldu. Tabii ki Cumhuriyet dönemi ile beraber kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” ifadelerini kullandı.

 

 

2 SÜPER LİG TAKIMI ÇIKARDIK

Devamında Doğan, “Recep Tayyip Erdoğan gibi sporu, sporcuyu çok seven ve bu anlamda belki sporun en bonkör olduğu dönem. İzmit Belediyesi de burada yerini aldı. Kocaelispor İzmit Belediyesi olarak elimden geleni her dönemde yaptım ve yapmaya devam ediyorum. 2 Süper Lig çıkardık. Biri Kadın Basketbol biri Serbest Güreş Takımımız. Yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Ceyda Hanım’ın kaptanlığında çok daha başarılı bir dönemimiz olacak” açıklamalarında bulundu.

 

KOCAELİ TÜRKİYE’NİN ŞAMPİYONUDUR

“Kocaeli, Türkiye’nin her alanda şampiyonudur” diyen Doğan, “Ekonomide, eğitimde, sağlıkta şampiyondur. Sporda da aşağısı kurtarmaz. Çok önemli hedef için buradasınız. Marka olan bir Belediye adı altındasınız. Toplumla barışık, temsil ettiği kurumunun etik ilkeleri içerisinde iyi yoldaş iyi sporcu olun. Bunların ikisi ayrılmaz bütündür. Benim için cimri Belediye Başkanı denir ama gönlüm zengindir. Bu yüzden hiç kimse kulübümüzde mağdur olmaz. Mutlaka halk karşılıksız bırakmaz. Hanımların olduğu yerde ayrı bir zarafet ayrı bir güzellik var. Şehrin başarıları sadece Belediyelerle, sponsorlarla olacak iş değil. Tüm şehrin aynı ruhu taşıması gereklidir” dedi

 

SPORDA PİLOT İL KOCAELİ

Konuşmasının sonlarında Doğan, “Sporda sadece futbol yok. Bu nedenle 4. Sınıflara 10 biner olmak üzere basketbol topu dağıtıyoruz. Çocuklarımızı basketbola alıştırma nedeniyle Federasyon Başkanımız Hidayet Türkoğlu’na şükranlarımızı arz ediyorum. Onların himayelerinde desteklenen atağımız devam edecek. Federasyonla birlikte yürüttüğümüz çalışma nedeniyle pilot il olma özelliğine sahibiz. Şampiyonluklar önemli fakat daha fazla sayıda kişinin spor yapması nihai amaçtır” şeklinde konuştu.

 

BEN GİTSEM DE DESTEĞİM SÜRECEK

Son olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Doğan 2019 Yerel Seçimlerinde görevi değiştiği takdirde Kadın Basketbol Takımı’na desteğinin süreceğini belirtirken “Ben her seferinde koltuğa değer katmaya çalıştım. Marta kadar en az 6 ay var. Biz bundan sonra da hangi konumda olursak olalım, bu takımın yanında olacağız. Burada bir kurumsal yapıyı sağlam temellere oturtmak niyetindeyiz. Bizden sonra kim gelecekse de görevini en iyi şekilde yapacaktır diye düşünüyorum. Zaten bu takımın sahibi biz değil şehirdir” diyerek toplantıyı sonlandırdı.

 

SÜPER LİG’DE İLİMİZİ TEMSİL EDEN TAKIM

İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı 3 yılda büyük başarı göstererek Süper Lig’e çıkarak daha önce bölgesel de 1 yıl, 1. Lig’de 2 yıl mücadele etti. 11 sporcudan oluşan, kadrosunda 8 Türk 3 yabancı oyuncu bulunan takım Süper Lig’de bu sezon 14 takım arasındaki mücadelede yerini alacak kadro ise şu isimlerden oluşuyor: Melek Yusufoğlu, Gizem Yavuz, Ceyda Sinan, Sina Ülbe, Ferda Yavuz, Nazlıcan Ölçek, Emel Sığırcı, Melike Bakırcıoğlu, La Tanya White, Marina Baş, Bernice Tyrone Mosby. Yardımcı antrenörler ise Musa Enes Akdilek ve İstemihan Örücü.

Kaynak: Editör: STJ. MUH. TUĞÇE HOCAOĞLU
Etiketler: Nevzat, Doğan:, Sallayın, Türkiye'yi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı