Haber
18 Eylül 2017 - Pazartesi 14:09
 
Ne oldu bizim AMATEM?
Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle ilimizde açılması kararlaştırılan, sadece Kocaeli değil çevre şehirler açısından da büyük önem taşıyan Alkol ve Madde Bağımlılar Araştırma ve Tedavi Merkezi (AMATEM) ile Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (ÇAMATEM) için işler yavaş ilerliyor
KOCAELİ Haberi
Ne oldu bizim AMATEM?

UMUTLANDIRAN AÇIKLAMA

Madde bağımlısı yetişkinler ve çocuklar için umut veren bir açıklama şubat ayında Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk tarafından yapılmıştı. Cantürk, KOÜ Umuttepe Kampüsü’nde AMATEM ve ÇAMATEM için yeni bir bina inşa edileceğini ifade etmişti. Öte yandan Başhekim Prof. Dr. Zafer Cantürk, özel bir ekibin görevlendirilerek İstanbul Bakırköy’de bulunan bir merkezin incelendiğini de söylemişti.

BAKANLIK DESTEKLEYECEKTİ

Bu açıklamanın ardından 7 ay gibi bir süre geçti fakat hem Kocaeli hem de çevre iller için büyük önem taşıyan bu projede somut adımların atılması gecikti. Sağlık Bakanlığı’nın AMATEM ve ÇAMATEM için gerekli altyapıyı ve donanımı sağlayacağı da ifade edilmişti. Şubat ayında yapılan açıklamada AMATEM ve ÇAMATEM’in kısa bir sürede faaliyetlerine başlayacağı belirtilmişti. Ancak bu projenin kaderi de ilimizdeki Devlet Hastanesi ve Şehir Hastanesi’ninkine benzeyecek gibi duruyor.

Sebahattin AYDIN

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı