Haber
07 Aralık 2017 - Perşembe 08:07
 
MÜSİAD istişare toplantısında buluşacak
MÜSİAD Kocaeli Şubesinin Türkiye‘de AVM‘lerin markalaşmaya etkisi ve perakendenin geleceği konulu toplantının ev sahipliğini gerçekleştirecek
TEKNOLOJİ Haberi
MÜSİAD istişare toplantısında buluşacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD ) her yıl düzenlemeyi amaçladığı istişare toplantılarının tanıtımı MÜSİAD Şube Binasında gerçekleştirildi. İlimizde gerçekleştirilecek istişare toplantılarının ikincisi Cuma günü üye toplantısıyla başlayacak ve Cumartesi günü konuşmacıların sunumları ile sona erecek. MÜSİAD Kocaeli Şubesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan panelin bu yılki toplantı konusu ise Türkiye‘de AVM‘lerin markalaşmaya etkisi ve perakendenin geleceği olacak. MÜSİAD Kocaeli Şube Binasında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Şube Başkanı Başkanı Celal Ayvaz,  “Bu programların bir yenisini Cumartesi günü 09:30'da üye firmalarımızdan Ramada Plaza Otelde gerçekleştireceğiz. Kısa adı TUİT olan Türkiye İstişare Toplantıları her sektörde birer ilde gerçekleştirilmekte. Bizde Kocaeli olarak Perakende Sektör Kurulunda faaliyet gösteren tüm Türkiye geneli üyelerimizin katılabileceği bu programa ev sahipliği yapacağız” dedi.


EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ
Program ile ilgili bilgilendirmede bulunan Şube Başkanı Celal Ayvaz, “MÜSİAD olarak yurtiçi ve yurtdışında çeşitli programlarımızı ülkemiz iş dünyasına fayda getirmesi amacıyla sürekli ve artarak devam ettiriyoruz. 2017 yılı içerisinde 4 Genel İdare Kurulu Toplantısı, 5 Sektör Kurulları Türkiye İstişare Kurulu Toplantısı ve Türkiye genelinde her şubemizde her 15 günde bir iş dünyasıyla alakalı Dost Meclisleri, Sektörel Programlarla dolu dolu bir yıl geçirdik. Bu programların bir yenisini Cumartesi günü 09:30'da üye firmalarımızdan Ramada Plaza Otelde gerçekleştireceğiz. Kısa adı TUİT olan Türkiye İstişare Toplantıları her sektörde birer ilde gerçekleştirilmekte. Bizde Kocaeli olarak Perakende Sektör Kurulunda faaliyet gösteren tüm Türkiye geneli üyelerimizin katılabileceği bu programa ev sahipliği yapacağız.


KÜÇÜK COĞRAFYADA 7 AVM VAR
Programımızın içeriğinden bahsetmek gerekirse, bugün Perakende Sektöründe faaliyet gösteren hemen her firma markalaşma amacıyla yola çıkmakta ve marka değeri artan firmalar bildiğiniz üzere AVM’lerde şubeleşmeyi hedeflemektedir. Bu konu ile ilgili olarak AVM’lerin markalaşmaya etkisini Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz toplantıda ele alacağız. Perakende Sektörünün geleceği ile markalaşma doğrudan ilişkili, markalaşan firmalar bu sektörde daha çabuk öne çıkmakta ve sektörün önde firmaları olarak ticari hayatta yerlerini almaktadırlar. AVM’lerin markalaşmaya getirileri tartışılamaz fakat bir de markalaşamayan küçük esnaf açısından götürüleri de var. İlimizi örnek alarak çok küçük bir coğrafya içerisinde 7 AVM bulunuyor. Bu 7 AVM ilimiz firmalarına markalaşma konusunda neler katıyor, küçük esnafımızın ticaretine ne derece olumsuz etki ediyor gibi konulara da bu programımızda cevap arayacağız” ifadelerine yer verdi .

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı