Haber
11 Aralık 2017 - Pazartesi 19:32
 
Muhtarlar Trump’ı turp yiyerek protesto etti
Antalya’nın Kumluca ilçesinde bir grup muhtar, ABD’nin Kudüs’ü, "İsrail’in başkenti" olarak tanıması kararını açıklayan ABD Başkanı Donald Trump’a, üzerinde ismi yazılı olan turpları yiyerek tepki gösterdi
GÜNCEL Haberi
Muhtarlar Trump’ı turp yiyerek protesto etti

Antalya Kumluca Muhtarlar Derneği binası önünde toplanan muhtarlar adına dernek başkanı ve Sarıcasu Mahallesi Muhtarı Mustafa Tüfekçi, basın açıklaması yaptı.

 

"BÜTÜN MÜSLÜMANLARIN ONURUDUR"


ABD’nin aldığı kararı kınadıklarını ifade eden Tüfekçi, Kudüs’ün  İslam alemi için Mekke ve Medine’nin ardından en mukaddes şehir olduğunu vurguladı. Tüfekçi, "Kudüs sadece Filistin halkının değil, bütün Müslümanların onuru ve namusudur. Hz. Ömer döneminde savaşsız İslam topraklarına katılan Kudüs,  pek çok peygambere ev sahipliği yaptığı gibi, Müslümanların ilk kıblesi olması ve  peygamberimizin bu şehirde miraca çıkmış olması hasebiyle İslam aleminin onuru ve  namusudur." dedi.          

 

ÜZERİNDE TRUMP YAZAN TURPLARI YEDİLER


Kudüs’ün Osmanlı egemenliğinde tarihinin en mutlu ve huzurlu dönemini  yaşadığını kaydeden Tüfekçi, 1917 yılında işgal edilen Kudüs’ün 100 yıldır huzura  ve barışa muhtaç olduğunu belirtti. Tüfekçi, "Kumluca’dan tüm dünya  Müslümanlarına sesleniyoruz. Aramızdaki ihtilafları anlaşmazlıkları ve kavgaları  bir tarafa bırakıp işgalcilerin karşısına yek vücut olmuş bir şekilde durmamızın  zamanı çoktan gelmiş ve geçmektedir. Bizim aramızdaki kavgalardan cesaret alarak  böyle menfur işgale kalkışan Batı’ya ve siyonizme verecek cevabımız birlik ve  beraberliğimizdir." diye konuştu.          

 

Basın açıklamasının ardından bazı muhtarlar, yanlarında getirdikleri ve üzerinde "Trump" yazan turpları yiyerek tepkilerini gösterdiler.       

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı