Haber
21 Haziran 2018 - Perşembe 00:19
 
Muhtar dert yandı, Başbakan'ın verdiği cevap toplantıya damga vurdu
Başbakan Binali Yıldırım'ın, İzmir'deki Muhtarlar Buluşması'nda bir muhtar, telefonlarının çalışmadığından dert yandı, Başbakan da ''Şu hale bak, telefon kablolarını bile çalıyorlar ya'' cevabını verdi.
GÜNCEL Haberi
Muhtar dert yandı, Başbakan'ın verdiği cevap toplantıya damga vurdu

 

 

Başbakan Binali Yıldırım'ın, İzmir Balçova'daki 'Muhtarlar Buluşması'na Yıldırım ile bir muhtar arasındaki diyalog damga vurdu. Bir muhtar, telefonlarının çalışmadığından dert yandı, Başbakan da ''Şu hale bak, telefon kablolarını bile çalıyorlar ya. Sen onları yazdır hemen halledelim'' cevabını verdi.

"VATANDAŞLAR, BELEDİYELER, DEVLET EL SIKIŞIYOR"

Yıldırım, İmar Barışıyla ilgili olarak da ''Cumhuriyet tarihinin en büyük barışıdır bu. Artık vatandaşlar, belediyeler, devlet el sıkışıyor. Geçmişteki bütün eksikleri, yanlışları bir tarafa bırakıyoruz. Yeni bir sayfa açıyoruz'' dedi.

 

 

 

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK BARIŞI

İmar barışını çıkardık. Sizden önemli ricam bu. Bunu anlatın. Bütün hemşehrilerinize bunu anlatın. Cumhuriyet tarihinin en büyük barışıdır bu. Artık vatandaşlar, belediyeler, devlet el sıkışıyor. Geçmişteki bütün eksikleri, yanlışları bir tarafa bırakıyoruz. Yeni bir sayfa açıyoruz. Mülkiyet problemi olanlar, imara aykırılıkları olanlar, başkasının yerine hazine, orman, vakıf inşaat yapmış olanlar, kat mülkiyeti olmayanlar hepsi bu imar barışı içerisinde çözüme kavuşturuluyor. Bu sadece bir başlangıç.

 

 

İKİNCİ ADIM ADA BAZINDA YERİNDE DÖNÜŞÜM

Bunun ikinci adımı da buralarda ada bazında yerinde dönüşüme tabii olacak. Önce bir adanın ihtiyacı kadar konut bir yere yapılacak. O adadaki bütün yaşayanlar rızasıyla oraya taşınacak, o ada tamamen yeni baştan yapılıp herkes önceden sahip olduğu hakları koruyarak yeni yere geçecek. Yeni yerde ortak alanlar olacak.

 

"İZMİR İÇİN HAYALLERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

Benim başbakanlığım bu seçimlerde sona eriyor. Ama İzmir'e olan sorumluluğum devam ediyor, hem de artarak devam ediyor. Bu makamlar gelip geçicidir. Ama İzmir milletvekili olarak ben bana destek veren hemşerilerimin her türlü sorunuyla daha artan bir şekilde ilgileneceğim. Bunun için daha çok vaktimiz olacak, daha çok bir araya geleceğiz. İzmir için hayallerimizi hayata geçireceğiz.

 

"BURADA TÜRK TELEKOM MÜDÜRÜ YOK MU KARDEŞİM"

Şu hale bak, telefon kablolarını bile çalıyorlar ya. Sen onları yazdır hemen halledelim. Bak, Konak Tüneltepe Mahallesi'nde de yarısının interneti yokmuş... Burada Telekom Müdürü yok mu kardeşim? Buna bir an önce bakın. Bütün telefon, internet ile ilgili sorunları çıkarken yazın. Bir ay içinde çözülmezse ben tekrar konuşacağım sizlerle. Bu devirde internet, telefon sorunu olur mu? Bir kere sabit telefon eskisi kadar kullanılmıyor. Masrafları değmiyor. Çünkü sabit telefona cevap veren yok. Ama yine de evde olması lazım.

 

Şu anda nüfusun yüzde 95'i cep telefonu kullanıyor. Evdeyken bile cep telefonu kullanıyoruz değil mi? İnternet ve cep telefonu meselesi İzmir'in her tarafında halledilmesi lazım. Varsa ki var olduğunu görüyorum, burada duydum muhtarlardan. Biraz sonra çağırdılar telefon şirketinin yöneticileri bu bilgileri alıp hemen takiplerine başlayacağız. E-devlet ile büyük kolaylıklar oldu. Biraz muhtarların aleyhine oldu. Eskiden kağıtlar falan veriyorduk, üç beş kuruş alınıyordu, o azaldı.''

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı