Haber
09 Haziran 2018 - Cumartesi 16:10
 
Muharrem İnce: Sana meydan okuyorum çakma dünya lideri
CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, kentimize gelerek vatandaşlara seslendi. Başkan İnce sloganları arasında konuşan Muharrem İnce, “Sanayiyi nerde konuşacağız. Tabi ki Kocaeli’de. Kalkınma sanayi ile olur, sanayide kalitesizliği durduracağız” dedi
KOCAELİ Haberi
Muharrem İnce: Sana meydan okuyorum çakma dünya lideri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran genel seçimlerine sayılı günler kala kentimize gelerek vatandaşlara seslendi. Perşembe Pazar alanında düzenlenen mitinge Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin yanı sıra CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekilleri, il ve ilçe yönetimleri, milletvekili adayları, partililer ve yaklaşık  25  bin kişi katılım gösterdi.  Muharrem İnce’nin Perşembe Pazarı alanında düzenlediği mitinge Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik ve milletvekili adayları, İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman ve milletvekili adayları, DP İl Başkanı  Mustafa Nazlıgül, CHP’nin Kocaeli’de önemli isimlerinden Sefa Sirmen ve eski milletvekilleri de mitinge gelerek İnce’ye destek verdiler. Kocaelispor taraftar grubu Hodri Meydan ve CHP İl Kadın Kolları miting sonrası Muharrem İnce’ye çiçek takdim ettiler. Muharrem İnce’nin Kocaeli mitingi yaklaşık 45 dakika sürerken ilimizde mitingini tamamlayan İnce daha sonrasında İstanbul’a geçti.

 

 

BİR DİZİ ÖNLEM ALINDI

Hazırlıklarına günler öncesi başlanan miting öncesi partililer yoğun bir afiş ve bayrak çalışmasıyla birlikte vatandaşları mitinge davet etti. CHP İl Örgütü’nün hazırlamış olduğu 10 bin adet Türk Bayrağı ve 10 bin adet, üzerinde Muharrem İnce yazan şapka dağıtıldı. Katılımın yoğun olduğu mitingde, Anıtpark’tan başlayarak Valilik binasına kadar olan bölge güvenlik güçleri tarafından tutuldu. Alana polis ekiplerinin yanında takviye olarak jandarma ekipleri de görevlendirildi. Giriş noktalarına kurulan arama bölgesinde mitinge gelenler yoğun aramadan geçti. Ayrıca miting öncesi alan arama köpekleri tarafından didik didik arandı. Drone savar silahı da miting alanında hazır tutuldu. Miting alanına çıkan yollar ise CHP bayraklarıyla donatıldı.

 

 

SANAYİYİ KOCAELİ’DE KONUŞACAĞIZ

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce binlerce coşkulu kalabalığa şu şekilde seslendi, “Benim konuşmalarım iki bölümden oluşuyor. İlk olarak Türkiye ölçekli çözüm önerileri. İkincisi ise Erdoğan’a cevaplar. İki de bir diploma sormuyorum zaten olan var olmayan var canı çeker. Sanayiyi nerde konuşacağız. Tabi ki Kocaeli’de. Sanayimiz, tarımımız atıl. Sanayi de enerji maliyeti çok yüksek. Sanayi bir takım faaliyetidir. Türkiye’de sanayide bir kalitesizlik var. İlk işimiz sanayide kalitesizliği aşmak olacaktır. Türkiye’nin milli gelirinin yüzde 15’i sanayidedir. Gelişmiş ülkeler bizim bugün zorlandığımız 10 Bin dolarlara düşen milli gelirimizi 1950’lerde yakalamışlar. Biz 2018’de bile 10 Bin dolarda değiliz. 454 milyar dolar borcumuz var. Son 15 yılda üretim yerine ne yazık ki ithalatı seçti.

 

 

ÇAKMA DÜNYA LİDERİ

Sanayiyi terk edip sanayicileri inşaatçı yaptık. Ne yazık ki yüksek teknoloji yüzde 1.  Eğer inşaat dünyayı zenginleştirseydi, 1500 yıl önce asıl inşaatı Çinliler yaptı. İstanbul surları yüzyıl öncesinin en büyük inşaatıdır. Kalkınma sanayi ile olur. Erdoğan dünyayı 1000 sene geriden takip ediyor. Değerli komşularım bizim buradan çıkışımız sanayi ile olacaktır. Erdoğan ne ile kavga ettiyse o arttı. İnce’yle kavga etti İnce’nin oyu arttı.  Meydanlarda ne söylediğini bilmeyen bir Cumhurbaşkanı var.  Erdoğan dün rahmetli Erdal İnönü’yü de FETÖ’cü yaptı. Erdal İnönü rahmetli olamaz gelemez istersen sen git dedim.  Ben buradan Erdoğan’a sesleniyorum. Erdal İnönü yok Muharrem İnce var. Sana meydan okuyorum çakma dünya lideri.  Gelsin ekonomi, dış politika, sanayi tartışalım. Ben üretim, sanayi diyorum sen kıraathane diyorsun.  

 

 

SEN APOLETLERİ FETÖ’YE Mİ TAKTIN

Benim dönemimde Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın tüm genel müdürlerini değiştireceğim. O kredileri nasıl aldığınızı belirleyeceğim.  Artık millet geliyor, bu bir dip dalgası.  Kocaeli’de çok kamyoncu var. Benim babamda kamyoncuydu. Kamyoncuları vergilerden kurtarıp tüm sorunlarını çözeceğim. Emeğin başkentinde size sözüm Cumhurbaşkanı seçildiğim 48 saat içinde OHAL’i kaldıracağım. Benim fotoğraflarımı montajlayıp seriş ediyor bunlar. Ben sadece FETÖ’cüler montajcı zannederdim bunlarda öyleymiş.  Apoletlerini sökeceğim dediğimde bana APO’ya mı takacaksın o apoletleri dedi sayın Erdoğan. Peki sen söktüğün apoletleri FETÖ’ye mi taktın.  Erdoğan Türkyie’yi Amerika’dan yönetiyor ben Ankara’dan yöneteceğim. Türk tütününü yasaklayıp, Amerikan tütünü içeriyorlar.”

 

 

İŞTE MİTİNGİN ÖNEMLİ SATIR BAŞLARI

 

Muharrem İnce'nin Kocaeli mitinginden önemli satır başları şöyle:

 

 

 

SANA MEYDAN OKUYORUM

-Erdoğan kiminle kavga ederse yükseliyor. dolarla kavga etti dolar arttı. İnce'yle kavga etti İnce'nin oyu arttı. Sanayimiz kısır döngü içerisinde.

-Kalkınma bankası girişimcileri destekleyecek. Tarımda faaliyet gösterenleri destekleyecek. Türkiye bir karanlığa doğru gidiyor. Meydanlarda ne söylediğini bilmeyen bir cumhurbaşkanı var.

 

 

ÇAKMA DÜNYA LİDERİ

-Kocaeli fena olmuş. Burası TAMAM. İnönü gelsin diyor. Ben burdayım gel. Sana meydan okuyorum çakma dünya lideri.

 

 

NİYE KORKUYORSUN?

-Bana çırak diyorsun madem ustasın gel. Niye korkuyorsun.

-'Atanamayan öğretmenler sizi atamayacağım. Ziraat mühendisleri size iş veremem' diyor.

 

 

YURTTAŞLAR VE MEDYA PATRONLARINA  SESLENİYORUM

-Ben ustayım diyor. Meğer kek ustasıymış. Milleti de kekleyeceğini zannediyor. Yurttaşlar İnce Başkan sloganları atıyor... Medya patronlarına sesliyorum.

İlk kez açıklıyorum. Medya emekçilerine değil emekçilerine sesleniyorum. Allah'ın izniyle bu iş oldu. Medya patronlarına sesliyorum şimdi. Ben seçildiğim zaman özgür olacaksınız. İstediğiniz haberi yapacaksınız. Siz ister gösterin ister göstermeyin, ister yazın ister yazmanın. Millet geliyor millet"

 

 

SEN SÖKTÜĞÜN APOLETLERİ FETÖ’YE Mİ TAKTIN?

-Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası ve Halk Bankasının genel müdürlerini hemen değiştireceğim. Sen söktüğün apoletleri FETÖ'ye mi taktın?

-Bana diyor ki 'Demirtaş'ı neden ziyaret ettin?' Demirtaş'ı ziyaret ettim, sana mı soracağım. Seni bile ziyaret ettim. Sana bile katlandım.

 

 

-Ali Cengiz oyunları ile bu iş olmaz. Camiide zeybek oynuyormuşum. Sizce bu olabilir mi? Ben FETÖ'cüler montajcı sanıyordum Meğer bunlar da montajcıymış.

-Apoletlerini sökerim lafımın arkasındayım. Erdoğan'da cevap veriyor 'Apo'ya mı takacaksın' diyor. Ben Apoyla hiç tanışmam dünya görüşüm ayrı. Peki sen Ergenekon'da Balyoz'da birçok apolet söktün. Sen FETÖ'ye mi taktın?

 

Ayrıntılar gazeteniz Mavi Kocaeli'de...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı